Людмила Филипович
Людмила Филипович 5 канал

Гібридна релігійність Москви: експерт пояснила, як РПЦ використовує єдність у вірі

Читайте по-русски
Скандал на Міжправославній Асамблеї в Грузії – наслідок діяльності православних атеїстів

Росія через релігію вкотре втручається у міжнародні справи. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАН України Людмила Филипович.

"Російська православна церква була проголошена у свій час – і це, напевне, ще з часів Сталіна триває – флагманом "боротьби за мир". І от ця от Міжправославна асамблея теж була створена під егідою РПЦ, яка вирішила на противагу Константинопольському патріарху, створити таку, знаєте, собі групу підтримки", – нагадала Филипович.

За словами експерта, РПЦ протистоїть і прагне домінувати над Вселенським патріархом, для реалізації чого використовувала також Міжправославну асамблею.

Поведінка російської делегації у Грузії, на думку Филипович, спричинена фактичним поєднанням в РФ релігії та комуністичної ідеології.

"Очолювана ця делегація представником Компартії. Я, наприклад, це називаю гібридна релігійність, коли поєднуються якісь християнські принципи і "цінності", і віра в комунізм". В нас таке теж є в Україні. Їх, фактично, означив "бацька" Білорусі Лукашенко. Він сказав, що "я православний атеїст". От, напевно, цей голова цієї Міжправославної асамблеї теж є за своєю природою православним атеїстом і вирішив використати цей момент для того, аби попробувати змінити ставлення до себе, використавши єдність у вірі", – сказала експерт.

Филипович також додала, що ситуація в Грузії – це яскравий приклад того, як "рускій мір" нагло входить на територію інших держав під прикриттям дипломатичної місії, що мала б навпаки, умиротворювати взаємини.

Повний запис розмови з Людмилою Филипович можете переглянути тут:

Нагадаємо, участь російської делегації в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я стала причиною протестів у Тбілісі. Президент об'єднання – депутат Держдуми, член Комуністичної партії Федерації Сергій Гаврилов – відкрив засідання у кріслі спікера грузинського парламенту. Напередодні він заявив про підтримку окупації Росією Цхінвальського регіону та Абхазії. А під час засідання звернувся до присутніх російською мовою. Його виступ перервали депутати опозиційних партій "Європейська Грузія" і "Єдиний національний рух". А посол України Ігор Долгов влаштував демарш і залишив залу. Після зриву засідання російська делегація у супроводі посиленої охорони терміново вилетіла з Грузії.

 

Попередній матеріал
МЗС відреагувало на протести в Грузії та демарш українського посла
Наступний матеріал
Спартакіада для людей з інвалідністю: до Сум з'їхалися спортсмени з Грузії, Чехії, Латвії та України
Loading...

"Більше схоже на агресію самого глави МВС Грузії": Бачо Корчілава розповів подробиці розгону в Тбілісі та можливі наслідки

Через протести Грузію терміново покинула російська делегація

На президентському літаку в Україну з Грузії повернули 10 дітей із родини Сусляків

Не в Україну єдину: Саакашвілі заявив про намір повернутися до Грузії

Президент Грузії Зеленському: "Ми маємо об'єднати наші позиції щодо курсу на євроінтеграцію та членство в НАТО"

Екологія передусім: у Грузії заборонили використання пластикових пакетів