Спартакіада для людей з інвалідністю в Сумах
Спартакіада для людей з інвалідністю в Сумах 5 канал

Спартакіада для людей з інвалідністю: до Сум з'їхалися спортсмени з Грузії, Чехії, Латвії та України

Читайте по-русски
Більш як 200 учасників змагатимуться у п'яти видах спорту: армреслінг, настільний теніс, дартс, шашки та запливи на байдарках

Понад дві сотні учасників з Чехії, Грузії, Латвії та різних регіонів України з'їхалися в Суми на спартакіаду людей з інвалідністю. Серед них – чимало титулованих спортсменів.

Спартакіада для людей з НЕобмеженими можливостями – саме так називають змагання самі учасники. Серед них – як новачки, так і імениті спортсмени.

Микола Педоренко – з дитинства у візку. Нещодавно повернувся з Чемпіонату Європи, який відбувався в Греції. Звідти привіз дві срібні медалі, а з Чемпіонату світу в Туреччині – два "золота".

"Спорт – це, по-перше, здоровий спосіб життя, із шкідливими звичками це несумісно. Допомагає бути в хорошій фізичній формі. Особливо важливо це для людей з інвалідністю, оскільки в нас середовище таке, що багато в ньому бар'єрів. І якщо ти фізично нерозвинений, то тобі доведеться сидіти вдома", – вважає чоловік.

Серед учасників спартакіади – абсолютний чемпіон світу з біатлону, бронзовий призер паралімпіади Владислав Морозов. Зізнається, бере участь у змаганнях не заради перемоги: "Просто спілкування, просто участь – завжди надихають, завжди додають оптимізму в житті. Тому всіх закликаю і сам завжди беруть участь".

Позмагатися до Сум приїхали спортсмени із Грузії, Чехії, Латвії та різних областей України. Найбільша команда – з Сумщини.

"Наша команда надзвичайно молода, ми працюємо лише 9 місяців. Налічує 22 особи, але ми всі дієві, спортивні. Ми маємо змогу розвиватися в культурному та спортивному сенсі, бути інтегрованими в суспільство людьми", – запевняє керівник спортивної організації Тетяна Чуйко.

Понад 200 учасників змагатимуться у п'яти видах спорту. Це армреслінг, настільний теніс, дартс, шашки та запливи на байдарках.

"Ми завжди акцент робили на те, що це мають бути інтегровані змагання. Незалежно від нозології, які в тебе вади, які хвороби, чи милиці, чи проблеми з зором. Сюди люди приїздять, щоб поспілкуватися і отримати масу задоволення", – наголошує організатор змагань Олександр Грінко.

Переможених на цій спартакіаді не буде, кажуть організатори. Кожен, хто знайшов у собі сили брати в ній участь, – уже переможець.

Олеся Боровик, Суми, "5 канал"

Попередній матеріал
Гібридна релігійність Москви: експерт пояснила, як РПЦ використовує єдність у вірі
Наступний матеріал
Міністра освіти не пустили в одну із шкіл Львова – Садовий уже вибачився
Loading...