Табір для дітей з інвалідністю у Вінниці
Табір для дітей з інвалідністю у Вінниці 5 канал

Корисно і дітям, і батькам: у Вінниці організували табір для дітлахів із інвалідністю

Читайте по-русски
Табірна зміна триває 5 днів: діти граються, змагаються, відвідують кулінарні майстер-класи та уроки танців

У Вінниці для дітей із інвалідністю та їхніх батьків організували літнє дозвілля. Програма насичена: розвиваючі ігри, екскурсії, спортивні заняття та зустрічі з психологами. І все – безоплатно. В особливому таборі побували і кореспонденти "5 каналу".

Кожен день у таборі традиційно розпочинають із руханки. Після сніданку за розкладом – театр спонтанності. Діти разом із психологом ставлять "Козу-Дерезу".

"Це дуже активізує творчість у дітей. Ми не просто даємо готовий сценарій, а кожна дитина може приміряти роль і запропонувати розвиток цієї ролі. У нас дітки особливі, тому трохи треба підказувати. Але це все одно стимулює у них активність", – із гордістю розказує психолог Лада Мазай.

У сусідній кімнаті мами навчаються з психологом – розвивають упевненість у собі.

"Це тренінг із використанням метафоричних карт – від гусениць до метелика – з розвитку впевненості. Малюємо, фізичні вправи, намагаємося відчути себе в коконі і як ми цей кокон розриваємо", – пояснює трансформаційний тренер Світлана Швець.

Учасниці тренінгу зізнаються, що проводити день окремо від дитини вони не звикли. Але, впевнені, такий новий досвід принесе їм та їхнім малюкам лише користь.

"Дитина спілкується з однолітками, такими ж, як вона, і їй це подобається. Вона себе якось упевненіше почуває без мами. Мені теж сподобалося", – ділиться враженнями учасниця інклюзивного табору Антоніна Боднар.

Не сумувати за батьками та справлятись із усіма завданнями дітлахам допомагають волонтери.

"У кожної дитини є волонтер-помічник, який допомагає впродовж табору пересуватись, або на майстер-класах щось відрізати чи приклеїти. Це помічник, який не є постійним, але в разі необхідності може допомогти, проконсультувати. Ми просимо волонтерів, щоб вони ставали друзями для цих діток", – зазначає організатор інклюзивного табору Катерина Франчук.

Табірна зміна триває п'ять днів. Діти граються, змагаються, відвідують кулінарні майстер-класи та уроки танців. А для матусь організатори пропонують день краси та соціально-психологічні заходи. Волонтери кажуть, поки що у них 10 вихованців. Утім впевнені: наступного року кількість учасників безкоштовного інклюзивного табору збільшуватиметься, тож згодом працюватимуть у декілька змін.

Софія Бабейко, Олег Смаковський, Вінниця, "5 канал"

Попередній матеріал
ДБР відкрило кримінальну справу проти ексголови Конституційного Суду – подробиці
Наступний матеріал
Усі завдання виконані: у Львові зустріли 80-ту десантно-штурмову бригаду ЗСУ
Loading...

"Світ, я чую тебе!": спецпроект із відновлення слуху в дітей потребує допомоги

"Це допомагає їй бути впевненою у собі": "сонячна" вінничанка представить Україну на конкурсі краси в Чехії

"Треба було боротися": історія бійця, який, отримавши на війні інвалідність, повернувся після лікування на фронт

Право на зручну гойдалку: в Кропивницькому відкрили перший інклюзивний дитмайданчик

"Їх потрібно чути, слухати і відчувати": як працює єдина інклюзивна студія танців у Харкові

"Звичайна роль – особливий актор": у Херсоні з успіхом виступає інклюзивний театр