У Грузії відбуваються протести
У Грузії відбуваються протести 5 канал

Кривава ніч у Тбілісі: у МЗС України розповіли, чи є українці серед постраждалих

Читайте по-русски
Під час протестів у Грузії поранені 240 осіб

Українців немає серед постраждалих у Тбілісі. Такі попередні дані вітчизняного МЗС. Під час протестів у Грузії поранені 240 осіб. Більш ніж сотня нині перебувають у шпиталях. Десятки людей затримала поліція. Сутички між протестувальниками і правоохоронцями тривали до ранку. На світанку правоохоронці розчистили проспект Руставелі і розігнали учасників акції протестів. Кілька активістів спробували повернутися до будівлі парламенту. Утім, прорвати кордон правоохоронців їм не вдалося.

Кривава ніч у Тбілісі. Десятки тисяч людей пікетують будівлю парламенту. Знову і знову намагаються прорватися всередину. Їм перешкоджають правоохоронці.

У поліцейських раз у раз летить каміння і пляшки. Правоохоронці відповідають сльозогінним газом і гумовими кулями. Серед поранених – як демонстранти, так і поліцейські, а ще – журналісти.

На вулиці виходять додаткові сили спецпризначенців. Починають "зачистку" території. Мітингувальників відтісняють від парламенту водометами. Лише під ранок на проспекті Руставелі стає порожньо.

"Ми тут, щоб висловити свій протест і обурення. Ми не боїмося ні куль, ні дубинок. Ми відстоюватимемо нашу свободу", – говорить протестувальник Гога Мікеладзе.

Акції протесту почалися через скандальний візит російської делегації для участі в засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це організація, створена у 1993 році з ініціативи грецького Парламенту. Провідна роль у ній належить Росії. В роботі асамблеї беруть участь парламентські делегації з 25 держав. Серед них – і Україна. Президент цього об'єднання – депутат Держдуми, член Комуністичної партії Федерації Сергій Гаврилов. Напередодні він заявив про підтримку окупації Росією Цхінвальського регіону та Абхазії. Засідання у Тбілісі Гаврилов відкриває у кріслі спікера грузинського парламенту. До присутніх звертається російською мовою. Продовжити виступ йому не дають депутати опозиційних партій "Європейська Грузія" і "Єдиний національний рух".

У Грузії відбуваються протести
У Грузії відбуваються протести5 канал

Член партії "Європейська Грузія" Елена Хоштарія говорить: "Це ганьба для нашої країни. Грузинський уряд дав можливість прийти до законодавчого органу окупантам, ворогам нашої країни – росіянам. Та ще й дозволив посісти місце голови парламенту. Якщо держава не здатна захистити нашу країну від російських окупантів, то ми, щонайменше, захистимо цей зал".

У свою чергу, член партії "Європейська Грузія" говорить: "Росія окупувала 20% Грузії. Росія здійснювала етнічні чистки на наших територіях. Члени російської Думи не можуть ступати на нашу землю і бути присутніми у нашому парламенті".

Зухвала поведінка Гаврилова обурила грузинів. Люди вимагають відставки голови законодавчого органу Іраклія Кобахідзе, міністра внутрішніх справ та голови Служби держбезпеки. Опозиційні сили заявили: вимагатимуть дочасних виборів.

Ґіґі Уґулава, член партії "Європейська Грузія", каже: "Люди розсерджені і розчаровані. Ми підтримали наш народ і вийшли разом із ним на проспект Руставелі. Ми попросили розпочати переговори з урядом щодо вимог грузинів. Але нам відповіли сльозогінним газом і кулями. І це після того, як чинний уряд запросив до Тбілісі росіян, які окупували територію нашої країни".

"Я не хочу, щоби Росія брала участь у політиці моєї країни. Я тут, щоби показати уряду, що ми не дозволимо терпіти російську експансію і російську окупацію", – говорить громадський активіст Нестан Мґербрішвілі. 

Керівна партія Грузії натомість участь російського комуніста в асамблеї назвала "протокольною помилкою". Після зриву засідання російська делегація у супроводі посиленої охорони терміново відлетіла з Грузії.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Більше схоже на агресію самого глави МВС Грузії": Бачо Корчілава розповів подробиці розгону в Тбілісі та можливі наслідки
Наступний матеріал
На Київщині під будівлею поліції протестують селяни: вимагають розблокувати роботу СВК "Новоселицький"
Loading...