Протест у Вільшанській Новоселиці
Протест у Вільшанській Новоселиці 5 канал

На Київщині під будівлею поліції протестують селяни: вимагають розблокувати роботу СВК "Новоселицький"

Люди обурені діями команди колишнього голови СВК "Новоселицький", бо рішення зборів засновників підтвердила комісія Міністерства юстиції

Конфлікт у Вільшанській Новоселиці, що на Київщині, набирає обертів. Там ще 10 квітня провели збори засновників сільськогосподарського виробничого колективу "Новоселицький", на яких обрали нового голову підприємства. Але по попередній менеджмент досі не допускає нове керівництво до офісу агрофірми, фізично блокує процес передачі влади. Про це йдеться проекті "Актуально" на "5 каналі".

Люди обурені діями команди колишнього голови СВК "Новоселицький". Бо рішення зборів засновників підтвердила комісія Міністерства юстиції. Вийшли на пікет до Васильківського відділу поліції. Вимагають у правоохоронців втрутитись в ситуацію та розблокувати роботу підприємства.

"У зв’язку з цим є кримінальні провадження в поліції, але ми думаємо, що досудове розслідування відбувається не в тому руслі, неналежним чином. Відповідно, люди вийшли і хочуть, аби законність відбулась, щоб голову допустили до роботи", – пояснює Олександр Прокопець, юрист СВК "Новоселицький".

Легітимність Наталі Войтенко як нової керівниці кооперативу також вже підтвердили як в податковій інспекції, так і в банку. Вона вже керує рахунками підприємства , аби унеможливити незаконне використання коштів.

"Вона пройшла ідентифікацію в банку, тепер будуть сплачуватись податки, заробітна платня, орендна плата за паї", – додає Олександр Прокопець.

Люди скаржаться на байдужість правоохоронців.  Бо гальмується розслідування за фактом побиття до струсу мозку місцевої мешканки сином колишнього голови кооперативу. Не розслідується й фактична крадіжка у селян 100 гектарів землі, каже Таїсія, працівниця кооперативу. Зі сторони поліції – затягування та не реагування, вказують місцеві.

"Вийшли ми з протестом таким, щоб хай уже Мовчан уходе, в нас вже є голова новий, хай стає до справ, і хай повернуть 100 га землі, які вони забрали у людей", – розповідає Таїсія, працівниця СВК "Новоселицький".

Зараз село поділилось на два табори. Прихильники Миколи Мовчана, колишнього голови кооперативу, звинувачують новий менеджмент у рейдерському захопленні. У команді Войтенко впевнені: екс-керівник блокує передачу влади, бо боїться проведення аудиту. Тим часом, у селі говорять, що невідомі «під шумок» цього конфлікту хочуть зібрати та викрасти врожай.

Попередній матеріал
Кривава ніч у Тбілісі: у МЗС України розповіли, чи є українці серед постраждалих
Наступний матеріал
"Цілять із Петровського району Донецька": армійці ЗСУ розповіли про загострення біля Мар'їнки – репортаж
Теги: