Уляна Супрун
Уляна Супрун volyn24.com

Супрун розповіла, як подолати тривожність

  Дослідження показують, що саме жителі великих міст мають більший відсоток появів тривожних розладів, на відміну від мешканців сільської місцевості

  Симптоми тривожності проявляються завжди по різному: поганий настрій, надмірна чутливість до шуму, порушення сну, а також пришвидшення дихання та серцебиття. Тож Супрун на своїй сторінці у Facebook, розповіла як можна подолати тривогу.

  Зазначається, що саме мешканці мегаполісів мають подібні симптоми кожного дня. Дослідження показують, що саме у них більший відсоток проявів тривожних розладів, на відміну від мешканців сільської місцевості. Супрун наголошує, що необхідно виробити свої правила для таких ситуацій.

  "Перш за все, варто розуміти, що відчувати тривогу час від часу - це нормально. Часто це захисна реакція організму на небезпечні ситуації та порушення зони комфорту. Більш того, в певних випадках незначна тривожність може бути корисною. Наприклад, це відчуття може сприяти тому, що ви більш відповідально поставитесь до важливого завдання", – зазначає вона.

  Повідомляється, що через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу кортизолу та артеріальний тиск, що з часом може збільшити ризики появу хвороб серця, розвитку інсульту та хвороб нирок. Крім цього, погіршується і ваша якість життя. Тому дуже важливо вміти протистояти цьому станові та навчитися його контролювати.

  Ось кілька простих порад, які допоможуть боротися з тривожністю:

  • Найбільш потужною зброєю для контролю відчуття тривожності є прості фізичні вправи. Обирайте будь-яку активність, яка вам до душі, наприклад, біг чи велопрогулянки, та зробіть її регулярною частиною вашого життя. 
  • Відмовтесь від кофеїну, лікарських засобів та речовин, які можуть спричинити розвиток симптомів тривожності.
  • Вивчайте техніки глибокого дихання, медитації та покращення усвідомленості, а також практики, які дозволяють знизити тонус м‘язів та посилити відчуття спокою.
  • Намагайтесь лягати спати і прокидатися в однаковий час. Щоб покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном.
  • Якщо відчуття тривожності триває більше як 6 місяців – обов‘язково проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, вам знадобиться спеціальне лікування та направлення до фахівця в області психічного здоров‘я.

  Як повідомляв 5.UA, в.о. глави МОЗ Уляна Супрун зазначила, що через відсутність культури взаємовідносин між пацієнтами та сімейними лікарями, існує міф, що краще звертатися до вузьких спеціалістів за потреби. 

  Попередній матеріал
  Син Тіни Тернер покінчив життя самогубством
  Наступний матеріал
  У поліції назвали найпопулярніші наркотики в Україні
  Loading...

  Неосвіжаюча ілюзія: Супрун розповіла, чому алкоголь не варто пити у спеку

  МОЗ: на Миколаївщині від кору померла дитина (оновлено)

  "На другому місці в Європі": Супрун розповіла про ситуацію із туберкульозом в Україні

  В Україні зафіксовано другий випадок дифтерії

  Натуральний одяг, панамка і вода: Супрун розповіла, як захистити дітей у спеку

  "Усе пояснює наука": Супрун добралася до міфів про гомосексуальність – відео