Наркотики

У поліції назвали найпопулярніші наркотики в Україні

Ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але розвивається

Начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко розповів про те, які наркотики найпопулярніші в Україні на сьогодні.

"В Україні найбільш поширений наркотик, як і у всій Європі, це канабіс. Аудиторія – молодь. Потім за популярністю йдуть опіати – опіум, макова солома, їх синтетичні аналоги – такі як метадон. Потім йдуть стимулятори амфетамінового ряду – амфетамін, метамфетамін, МДМА (екстазі). І тільки потім – нові психоактивні речовини", – цитує Кіхтенка "112 Україна".

При цьому, у поліції визнають, що в Україні віддають перевагу більш дешевим видам наркотиків.

"Ринок нових психоактивних речовин в Україні займає невелику частку, але він розвивається. Аналогічна ситуація і в країнах ЄС. Питання лише в тому, що європейці, маючи більший достаток, якщо говорити про опіати, вважають за краще вживати героїн. А у нас героїн не настільки поширений, адже є більш дешеві аналоги. Тому поставки героїну йдуть здебільшого транзитом до Європи", – констатує начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції.

Він додає: "Якщо говорити про кокаїн – те ж саме. У більш розвинених країнах він доступніший і більш популярний. У нас же "публіка", яка займається його споживанням, – це, як правило, певний стан фінансово забезпечених людей. Тому його і вважають так званим "елітним" наркотиком".

Дивіться також фотогалерею: 

180 кг контрабандного амфетаміну намагалися провести у взутті – фоторепортаж

Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/

Попередній матеріал
Супрун розповіла, як подолати тривожність
Наступний матеріал
У центрі Києва обмежать рух транспорту