Сергій Стерненко
Сергій Стерненко 5 канал

Суд залишив Стерненка під домашнім арештом – як це було

Читайте по-русски
Зрештою суддям знадобилося пів години для рішення щодо апеляції Стерненка

Удома під замком цілодобово. Запобіжний захід Сергію Стерненку залишили без змін. І це попри те, що взяти на поруки колишнього керівника одеського осередку "Правого сектора" висловили бажання близько 3 сотень людей. Після оголошення рішення присутні в залі почали викрикувати: "Ганьба!" Так само відреагували і на вулиці. Адже біля суду на рішення чекали прихильники Стерненка. Про перебіг засідання і про реакцію на рішення суду – розкаже кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Після тижневої перерви столичний апеляційний суд відновлює засідання. І оголошує: взяти Сергія Стерненка на поруки замість 300 охочих зможуть лише 20.

"Відповідно до частини другої, статті 180, слідчий суддя суду визначає кількість поручителів. Колегія суддів вважає, що в цьому випадку буде достатньо 20 осіб", – наголошує суддя.

"Ви зараз абсолютно неправомірно обмежили своєю протокольною ухвалою кількість поручителів, яких будете заслуховувати. Оце клопотання про обрання запобіжного заходу і домашнього арешту – це 181 стаття КПК. А ви цитували 180", – відповідає Андрій Писаренко, адвокат Сергія Стерненка.

Попри заперечення захисту, судді надали слово вісьмом поручителям. І заявили – готові заслухати тільки ще трьох.

"Ми ж не можемо ситуацію допустити, що хтось повинен підходити увесь день і ми всіх повинні тут слухати. Ну це ж абсурд", – говорить суддя.

"Це не клопотання. Ще раз. Ви прийняли рішення, щоби ми визначилися із колом осіб, які подали заяви. Ми не приймали рішення, хто буде брати на поруки", – каже Масі Найєм, адвокат Сергія Стерненка.

"Ми задовольняємо це ваше прохання. 20 хвилин перерви", – каже суддя.

Після перерви колегія суддів заслуховує ще вісімнадцятьох поручителів. Серед них – колишній політв'язень у Росії Володимир Балух, народні депутати, культурні, громадські діячі, активісти.

"Я вважаю цю справу критичною. Критичною для нас усіх. Справою, де наша країна може показати, що в нас є чесний суд. Що людина може не боятися держави, а може довіряти", – наголошує Кіра Рудик, народна депутатка, "Голос".

"Я особисто готовий кожного дня з Сергієм робити селфі та ставити геолокації, підтверджувати, що він готовий бути на всіх процесуальних діях", – заявляє Владислав Грезєв, громадський активіст.

"Це – винятково катування, я розцінюю, і це не тільки таке моє ставлення. Це катування не тільки над здоровим глуздом, це катування Конституції", – каже Володимир Балух, політв'язень (2016-2019).

Увесь цей час під стінами суду за перебігом засідання стежить група підтримки Стерненка. Кожну промову поручителів зустрічають аплодисментами.

За три години апеляції колегія суддів заслухала 26 поручителів і видалилася в нарадчу кімнату. Тим часом на подвір'ї апеляційного суду, де чекає на рішення Феміди сотня активістів – мистецький протест.

"Ось ці класики – це голови чортів, над якими хочеться просто пострибати. Це присвячується Авакову. Ось подивіться, будь ласка, я просто помітила, що з ріжками", – каже Катерина, учасниця акції.

"Невідомо, чи є в нас справедливість, чи ні? Тому що вони, як кіт Шредінгера – начебто є, але не дуже функціонує. Дуже хочеться вірити у правосуддя і справедливість, але, на жаль", – говорить Валерія, учасниця акції.

Зрештою суддям знадобилося пів години для рішення щодо апеляції Стерненка.

Після засідання Стерненко виходить до учасників акції та журналістів і заявляє: рішення ухвалене під тиском керівництва держави.

"Вони відповідатимуть перед народом України, тому що вічно так тривати не може. І те, що вони сьогодні влаштували, повернеться до них бумерангом, але судити їх будуть уже за законом, а не так, як судять вони", – заявляє Сергій Стерненко.

Під домашнім арештом Сергій Стерненко перебуватиме до 13 серпня. За цей час захисники спробують знову оскаржити запобіжний захід, але в суді першої інстанції.

Евеліна Михайленко, Валерія Павленко, Віктор Сніжко, Юрій Гончаренко, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Для чого ДБР вилучило військову техніку в ракетних бригад і що тепер загрожує слідчим – сюжет
Наступний матеріал
Щоб ЄС серйозно говорив про Україну, важлива активність українського президента – Квасневський
Loading...

Під вигуки "Ганьба": Суд залишив запобіжний захід Стерненку без змін (оновлено)

Суд вирішив установити ліміт на кількість поручителів Стерненка – що каже захист (оновлюється наживо)

Стерненко прийшов до Апеляційного суду – активіст поділився, чого чекає від засідання

Депутати Київради звернулися до Зеленського – вимагають припинити політичні переслідування Порошенка

Долар по 50: мстивість Зеленського штовхає Україну в прірву голоду та злиднів – "СтопРеванш"

Суд розглядає апеляцію на запобіжний захід Стерненку (оновлено)