Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Долар по 50: мстивість Зеленського штовхає Україну в прірву голоду та злиднів – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Переслідування політичних опонентів перетворює Зеленського на Януковича, – кажуть вже і західні журналісти

Президент України Володимир Зеленський стрімко втрачає підтримку людей. У червні глава держави вперше мав негативний баланс довіри від українців – понад 50% вже цілком або скоріше всього не довіряють главі держави. Такими є дані Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка.

Аби врятувати рейтинг, Зеленський схоже вирішив "хайпонути" – кинути за грати своїх політичних опонентів, зокрема п'ятого президента, кажуть експерти. Вже зараз проти Петра Порошенка Державне бюро розслідувань порушило понад 20 кримінальних справ. Більшість – за заявами Андрія Портнова, заступника керівника Адміністрації президента Януковича. Серед обвинувачень і так звана "Справа Сергія Семочка" – нібито п'ятий президент незаконно призначив заступника керівника Служби зовнішньої розвідки України.

"Відповідно до повноважень президента – це його рішення призначати чи не призначати ту чи іншу особу на посади, які входять в його компетенцію, – розповідає Віктор Ягун, у минулому заступник голови СБУ, ветеран російсько-української війни. – Будь-який президент в Україні не є священною коровою. Ми знаємо, що були проблеми і в Кравчука по Чорноморському пароплавству, і в Кучми по Гонгадзе, про Януковича взагалі не будемо казати. Але ми зараз спостерігаємо дуже дивну ситуацію, коли не за якісь кричущі моменти, а за якісь дрібні справи, притягають п'ятого президента".

Тиск на Порошенка чи на фігурантів "Справи Шеремета", атака на Сергія Стерненка – це все політичні переслідування, заявила народний депутат Софія Федина під будівлею Печерського райсуду Києва, де якраз обирали запобіжний захід Порошенку.

"Це є помста за те, що ми висловлюємо свою позицію. Це є помста за те, що є люди, які не бояться казати правду. І кожна з наших справ використовується для того, щоб звеселити ті 73%, яких немає, що "ось ми посадили – тіштеся". А з іншого боку – вони відволікають увагу від того, що в державі розвалили все, що могли розвалити", – розповіла Федина.

Але Зеленський та генеральна прокурорка Ірина Венедіктова є лише виконавцями політичних переслідувань, кажуть політологи. Організатор – у Кремлі. Яскрава ілюстрація – "Справа моряків".

"Слідчий комітет Росії підготував ці матеріали, потім наших моряків там по певному обміну звільнили. І раптом дивимося: а справа зі слідчого комітету Росії перекочувала в наше ДБР. І в нас допитують моряків, ставлячи їм ті ж самі питання, які задавали в Росії", – каже політичний експерт Тарас Чорновіл.

Політичні переслідування опозиції та активістів об'єднали громадянське суспільство та політиків. Потужним фронтом виступили і європейські та американські політики.

"Вибір, кого переслідувати, – це політичне рішення, оскільки звинуватити можна кожного", – заявив колишній спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер.

"Ніхто не може бути вище закону і справедливість має бути забезпечена. Але обвинувачення, які були висунуті Порошенку, мають тривожний відтінок вибіркового правосуддя та політичної помсти", – наголосив колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Переслідування політичних опонентів перетворює Зеленського на Януковича, кажуть вже і західні журналісти.

"Зеленський починав з чистого листа. Він мав усю владу і переконливі перемоги на обох виборах. Але він, на жаль, крокує тим же старим шляхом. Я думаю, що переслідування політичних опонентів чи навіть можливих опонентів – один з найнебезпечніших кроків", – вказує британський журналіст Тім Вайт.

Посилення тиску на опозицію для влади може скінчитись погано, кажуть експерти. Спершу санкції, далі зупинка співробітництва з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими організаціями. Після цього дефолт, гіперінфляція, долар по 50, а може і по 100 грн, безробіття. Масштаб майбутньої катастрофи поки оцінити важко навіть досвідченим фінансистам.

"Поки ми працюємо в співпраці з МВФ – то сценарій фінансової катастрофи поки не розглядається. Але, якщо ми втратимо співробітництво з МВФ, якщо Нацбанк більше не буде незалежним – то це є одним з вірогідних сценаріїв, бо там власне дуже важко обрахувати куди це все вилетить, тому що ми просто втратимо фінансову стабільність і полетимо. І де ми вже зупинимося, наразі важко сказати", – знизує плечима фінансист Сергій Фурса.

Поки Президент та його команда схоже не розуміють, який фінал спектаклю, який вони пишуть для країни, – іронізують експерти. І фактично єдине, що може привести цих людей до тями – це думка вулиці. Новий Майдан – головна фобія лідера нації, розповідають в кулуарах Офісу президента.

Попередній матеріал
Встигнути до Дня ВМС ЗСУ: в Дніпрі стартувала регата "Козацький шлях"
Наступний матеріал
Порошенко передав допомогу для відбудови родинної кузні батька військового моряка Андрія Ейдера
Loading...