Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія Новинарня

Суд дозволив вести платну передвиборчу агітацію

  Читайте по-русски
  Пояснення і рекомендації ЦВК можуть стосуватися інших осіб, окрім виборчих комісій чи комісій з референдуму

  Роз'яснення Центральної виборчої комісії щодо ведення передвиборної агітації Верховний Суд визнав законними. Про таке повідомили на сайті ЦВК.

  "Рішеннями двох колегій Верховного Суду було встановлено, що постанова ЦВК від 22 лютого 2019 року №376 ухвалена в межах її компетенції з метою однакового застосування, забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян під час виборчого процесу з виборів Президента України", – наголосили у повідомленні.

  Крім того, додали, що 4-5 березня Верховний Суд виніс рішення у справах за позовами кандидатів на посаду Президента Анатолія Гриценка і Віталія Купрія до Центральної виборчої комісії щодо правомірності постанови Комісії №376 "Про роз'яснення щодо реалізації положень частини шостої статті 64 Закону України "Про вибори Президента України".

  У повідомленні зазначили, що судом було всебічно проаналізовано правову позицію кожної зі сторін, усі заявлені документи були предметом судового розгляду.

  Як стверджують у Центрвиборчкомі, в рішеннях ВС зазначається, що ухвалене ЦВК роз'яснення стосується питання відокремлення непрямого підкупу виборців у процесі передвиборної агітації від заборон та/або обмежень, установлених в законодавстві щодо проведення передвиборної агітації.

  Також там підтвердили, що роз'яснення і рекомендації ЦВК можуть стосуватися інших осіб, окрім виборчих комісій чи комісій з референдуму, адже обов'язковість їх виконання, по своїй суті, означає необхідність їхнього врахування всіма особами при вирішенні питання щодо застосування законодавства про вибори і референдум, яке охоплюється відповідним роз'ясненням та/або рекомендацією.

  Крім того, в ЦВК зауважили, що відповідно до законодавства, встановлена і вимога комісії щодо неухильного фінансування передвиборної агітації винятково через виборчі фонди, що має стосуватися необхідності відшкодування витрат фізичних осіб, залучених до безпосереднього здійснення заходів передвиборної агітації на безоплатній основі, на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення передвиборної агітації в іншому населеному пункті тощо.

  "Вказаними рішеннями доведено легітимність прийнятого Центральною виборчою комісією роз'яснення та його відповідність закону", – наголосили в Центрвиборчкомі.

  Попередній матеріал
  "Я у стосунках – божевільний": Олег Винник зробив зізнання про особисте життя
  Наступний матеріал
  Ударні безпілотники з Туреччини вже прибули в Україну: незабаром розпочнуться випробування
  Loading...

  Пам'ятка виборця: які документи треба взяти на дільницю та що робити в разі порушень

  Знають не всі: як українцям голосувати не за "пропискою" і чому варто поквапитися

  Хакери здійснили DDoS-атаку на сайт ЦВК

  У МВС закликають ЦВК підвищити зарплату членам окружних та дільничних виборчих комісій – подробиці

  Проблема "прописки": близько 1 млн українців не зможуть голосувати на виборах-2019

  Брифінг щодо Державного реєстру виборців на президентських виборах-2019 – відео