Семінар ЦВК
Семінар ЦВК 5 канал

Тренінг ЦВК для комісій: як організувати президентські вибори-2019

Кожному учаснику семінару видають комплект інформаційних матеріалів. У них – від нормативно-правових та підзаконних актів, що стосуються роботи комісій, до інформації про місця, де можна прослухати курси із кібергігієни

Учора, 26 лютого, семінар для голів та секретарів обласних виборчих комісій організували у ЦВК. У центральному відомстві розповідали регіональним колегам про деталі організації роботи напередодні президентських виборів. Як це було – бачили кореспонденти 5-го.

Із зацікавленістю слухають про деталі відкриття ОВК та організацію їхньої роботи більш ніж чотири сотні осіб, які за місяць керуватимуть роботою окружних виборчих комісій по всій Україні. Частину з них уперше призначили на такі посади.

"Сьогодні навчальний процес, ЦК як тренінг-вебінар для всіх окружних комісії. Заступник голови – це мій перший досвід, багато чого нового буде", – розповідає заступниця голови ОВК 136 Олена Теренець.

Кожному учаснику семінару видають комплект інформаційних матеріалів. У них – від нормативно-правових та підзаконних актів, що стосуються роботи комісій, до інформації про місця, де можна прослухати курси із кібергігієни. Утім, поки що не всі навіть мають змогу застосувати такі навички на робочому місці."На інтернет значно менше коштів виділено. Ми сьогодні ще працюємо без інтернету, немає в нас на окружній комісії", – зазначає секретар ОВК 113 Валерій Заїка.

Він – з тих учасників семінару, що вже мають чималий виборчий досвід. Від 2000-го року він бере в них участь як член комісії. Майбутні президентські вибори для нього стануть третіми в окружній виборчій комісії. Каже, що цього разу очікує на особливо складну роботу.

"44 кандидати, робота комісій буде дуже навантажена. Ніхто не буде проти, якщо підвищать заробітну плату, було б добре, якби підвищили" – каже Валерій Заїка.

Пропозицію підвищити членам комісій зарплату минулого тижня озвучили в МВС. Це, на думку правоохоронців, має убезпечити працівників від спокуси піддатися зловживанням на виборах.

"Зарплата членів виборчих комісій справді вимагає покращення, однак несправедливо говорити, що зарплата не піднімалася. 966 постанова Кабміну, який регулює ці питання, вона стверджує, що робота членів комісій не може бути нижчою за мінімальну зарплату, це зараз трошки більше чотирьох тисяч гривень" – пояснює Євген Радченко, заступник голови ЦВК. 

Семінар для голів та секретарів ОВК тривав упродовж дня. Далі вони повернуться додому, щоб поділитися з колегами на своїх округах отриманою інформацією.

Петро Троць, Ігор Костюк, "5 канал".

Дивіться також фотогалерею:

Чак Норріс та ліквідований Захарченко: як мешканці ОРДЛО висловили свій протест проти фейкових виборів

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
10 років в'язниці, 8 мільйонів компенсації: як оголошували вирок Зайцевій і Дронову
Наступний матеріал
"Це по нас РПГ-7 прилетіло": який вигляд має нічний бій у передмісті окупованого Донецька
Loading...

Знають не всі: як українцям голосувати не за "пропискою" і чому варто поквапитися

Хакери здійснили DDoS-атаку на сайт ЦВК

У МВС закликають ЦВК підвищити зарплату членам окружних та дільничних виборчих комісій – подробиці

Проблема "прописки": близько 1 млн українців не зможуть голосувати на виборах-2019

Брифінг щодо Державного реєстру виборців на президентських виборах-2019 – відео

Скільки кандидатів у президенти зникне з бюлетенів до виборів – прогноз від Айвазовської