СБУ
СБУ Facebook

Нова спроба спецслужб РФ втрутитися в систему "Вибори" – СБУ стала на заваді

Росіяни планували масові пошкодження обладнання операторів зв’язку, яке мало би порушити роботу системи "Вибори" в Україні

Російські спецслужби намагалися отримати дані про мережі зв'язку, які забезпечують проведення президентських виборів в Україні. СБУ завадила планам Кремля. Про це повідомляє прес-служба силового відомства у Facebook.

Вплив на українського виборця агенти спецслужб РФ традиційно здійснювали за допомогою соцмереж.

"У Дніпрі співробітники СБ України викрили спроби російських спецслужб отримати дані про мережі зв’язку, які забезпечують проведення виборів президента України. Мешканець обласного центру створив та адміністрував групу в забороненій російській соцмережі", – зазначено у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що зловмисник поширював у соцмережі фейкові новини та інші деструктивні матеріали. В них містилися заклики до зміни меж території та державного кордону України.

"До адміністрування групи причетні мешканці РФ, а кількість її учасників була штучно збільшена для створення ілюзії масштабного супротиву державній системі", – додають у СБУ.

Згодом з'ясувалося, що інтернет-провокатор, який є працівником організації в телеком-галузі, листувався в мережі з мешканцем Росії. Росіянин цікавився і збирав дані про мережі стратегічно важливих операторів зв’язку, місцезнаходження телекомунікаційних вузлів і про періоди часу, необхідні на відновлення їх після пошкоджень.

"За задумом спецслужб РФ, масові пошкодження кабельних ліній та обладнання певних операторів зв’язку призведуть до порушення сталого функціонування підрозділів ведення Державного реєстру виборців, а також заблокують роботу окремих ланок Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори", яка на даний час розгортається", – повідомили правоохоронці. 

Нині за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України. 

Дивіться також фотогалерею: 

У Києві СБУ затримала агента спецслужб РФ – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трагічна ДТП у Харкові: суд виніс вирок Зайцевій і Дронову
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – відео
Loading...