Апеляційний суд розглядає справу щодо "Справи Василя Стуса"
Апеляційний суд розглядає справу щодо "Справи Василя Стуса" 5 канал

Стус проти Медведчука: Апеляційний суд розглядає справу про заборону розповсюдження книги Кіпіані

Читайте по-русски
Раніше Дарницький суд постановив вилучити зі "Справи Василя Стуса" кілька речень про кума Путіна

Стус проти Медведчука. Почалося засідання Апеляційного суду Києва, в якому історик та журналіст Вахтанг Кіпіані і видавництво "Віват" просять скасувати рішення Дарницького суду. Про це передає кореспондентка "5 каналу".

За цим рішенням із книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" треба вилучити кілька речень про політика Віктора Медведчука, який у 1980-х роках минулого сторіччя був призначений від держави адвокатом Василя Стуса і фактично – підтримав обвинувачення.

Автор книги наголошує, що коли писав свою книгу – спирався на архівні матеріали. А вимога вилучити кілька тез із книги зробить неможливим її подальше розповсюдження.

Нагадаємо, суд заборонив розповсюдження тиражу книги "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука. 90% книги – це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Довідка. Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає. Книга "Справа Василя Стуса" вийшла друком у травні 2019 року та отримала низку премій. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, зокрема, у фактологічній частині книги, зазначають у видавництві.

Попередній матеріал
Ситуація на Донбасі: під вогнем ворога опинилися 3 населені пункти
Наступний матеріал
Польща планує вакцинувати від коронавірусу українців, які легально перебувають у країні
Loading...