Лікар
Лікар 5 канал / Час. Підсумки тижня

Страхова медицина в Україні: яку модель розглядають і коли збираються запустити

  Читайте по-русски
  Радуцький зазначає, що зараз існує дві проблеми запровадження страхової медицини в Україні

  Голова профільного комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів про модель страхової медицини в Україні, інформує ТСН. Радуцький каже, що закон має бути ухвалений наступного року. Сама система повинна запрацювати не пізніше 2023 року.

  За його словами, зараз комітет і Міністерство охорони здоров'я вивчають структури страхування, які є в інших країнах світу.

  "Найближча для України модель та, яка діє в Нідерландах та Ізраїлі, коли держава і громадянин в рівних ступенях відповідають за здоров'я людини. Йдеться про те, що держава бере на себе фінансування так званого гарантованого пакету, в який входить екстрена медична допомога, психіатрична, протитуберкульозна, лікування інфекційних хвороб, інфаркт, інсульт, онкологія. У цьому пакеті пацієнт не платить ні за що", – розповів Радуцький і додав, що, наприклад, наступного року онкологічний пакет коштуватиме 84 тис. грн.

  Людина буде платити за інші послуги, які не входять у базовий пакет. Наприклад, це протезування зубів, планова операція, яка не пов'язана з небезпекою життя, додаткові обстеження або більш комфортні умови перебування в лікарні.

  "Це додаткові послуги, які людина може платити за рахунок добровільного страхування, або додаткового страхування. Базовий пакет оплачує держава", – підкреслив чиновник.

  Радуцький зазначає, що зараз існує дві проблеми запровадження страхової медицини в Україні.

  "По-перше, це законодавство. Цей закон великий і його не можна приймати в турборежимі. По-друге, це отримання зарплат у "конвертах", з яких не платять податки. Тому введення такої системи страхової медицини можливе, коли ми виведемо хоча б 70% зарплат з тіні", – говорить голова профільного комітету питань здоров'я нації.

  Як раніше повідомляв 5.ua, за результатами дослідження, 65% медиків незадовільно оцінили роботу Зеленського і його уряду з підготовки до епідемії.

  Попередній матеріал
  Звірства у відділку Кагарлика: ДБР планує до кінця місяця завершити розслідування
  Наступний матеріал
  "Дипломатичного рішення немає": прем'єр Вірменії закликав народ до збройного спротиву за Нагірний Карабах
  Loading...

  Діджитал-революція у сфері ОСЦПВ: які переваги отримають страхувальники – "Час: Online"

  У Черкасах за гроші благодійників застрахували від коронавірусу 1300 медиків – подробиці

  "ЄС" ініціює розслідування щодо провалу влади в підготовці до епідемії

  "Монобільшість обвела медиків навколо пальця": Порошенко закликав депутатів надати реальне страхування лікарям

  У ВР розглядають закон про страхування медиків від COVID-19 – що депутати заявляли перед засіданням

  Позачергове засідання ВР: закони про страхування лікарів і масове тестування на COVID-19