Медики, коронавірус
Медики, коронавірус 5 канал

У Черкасах за гроші благодійників застрахували від коронавірусу 1300 медиків – подробиці

Читайте по-русски
Ще 5 лікарень застрахували пів тисячі своїх працівників власним коштом

Медиків Черкащини застрахували від COVID-19. Обрали 1300 лікарів, які безпосередньо контактують із хворими на коронавірус. Профінансувала страховки Агенція регіонального розвитку Черкащини.

"Перша зміна наша була 7 квітня, було свято, Благовіщення, і у нас з'явилася перша пацієнтка", – розповіла лікар.

А вже невдовзі у черкаській обласній лікарні одночасно перебували 30 інфікованих на COVID-19, розповідає Леся Попович. Уже два місяці лікар-пульмонолог і її колеги живуть і працюють у медзакладі вахтовим методом.

"Робиться нам обов'язково обстеження ПЛР на COVID-19, і, отримавши ці результати, ми можемо побути вдома зі своїми рідними, тому що ці три доби, тобто 6 разом, безвихідно в лікарні знаходимося", – каже Леся Попович.

Попри захисні костюми та чіткі правила контактування Із хворими, медики – перші у зоні ризику підчепити вірус.

"Якщо врахувати весь карантин, який наша країна пережила? Скажіть, будь ласка, де була основна маса працівників, що працюють? Дома. А медичні працівники в цей час працювали, вони були активною працюючою категорією, тому і процент захворілих такий високий", – пояснює головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник.

Щоби підтримати медиків, які борються з коронавірусом, Черкаська агенція регіонального розвитку застрахувала здоров'я працівників, які контактують з інфікованими на коронавірус.

"Має велике значення для всього персоналу, який залучений у цій боротьбі, це надає впевненість кожній людині, яка зараз на передку в цій боротьбі з хворобою, сподіваємося, що ми її не будемо використовувати", – каже завідувачка діагностичного відділення Черкаської обласної лікарні Вікторія Кириченко.

У разі виявлення в медика COVID-19 і потреби лікування у стаціонарі він має отримати 5 тисяч гривень. Якщо станеться летальний випадок – родині перекажуть 20 тисяч. Інші захворювання страховий поліс не покриває.

"Перераховували кошти безповоротно, як фінансову допомогу на спеціально відкритий рахунок Черкаської агенції регіонального розвитку, у рамках цього проєкту ми собі окреслили за мету допомагати медпрацівникам", – зауважила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Загалом застрахували 1300 медиків. Це працівники станції швидкої допомоги і п'яти лікарень, які приймають хворих на коронавірус. Витратили на страхові поліси приблизно 300 тисяч гривень – на це агенція регіонального розвитку залучила кошти благодійників. Ще 5 лікарень застрахували пів тисячі своїх працівників власним коштом.

"Цей страховий платіж розрахований до кінця року, якщо, не дай Боже, з'явиться друга хвиля, а такий сценарій ми не виключаємо, то відповідно ми будем діяти і продовжувати цю практику. Епідемситуація покращилась, ми вийшли на плато, у нас співвідношення кількість інфікованих і кількість одужалих на користь тих, хто одужує", – наголошує голова черкаської ОДА Роман Боднар.

Натепер на Черкащині на COVID-19 захворіли 40 медиків. Загалом в Україні підхопили вірус майже 5 тисяч працівників лікарень.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
"Я щойно засіяв": австралієць вигнав прем'єр-міністра зі свого газону, і це потрапило на відео
Наступний матеріал
Прем'єри змінюються, Аваков залишається: які результати роботи голови МВС – сюжет
Loading...