Арсен Аваков
Арсен Аваков YouTube / МВС України

Прем'єри змінюються, Аваков залишається: які результати роботи голови МВС – сюжет

Читайте по-русски
Чільник міністерства внутрішніх справ на посаді уже в четвертому уряді

Арсен Аваков очолює МВС уже сьомий рік. В це крісло він сів після Революції Гідності. Тоді його називали тимчасовою кандидатурою. Але зрештою на посаді Аваков тримається у складі четвертого уряді. Президент Володимир Зеленський називає його потужним міністром. Тим часом у громадськості до Авакова чимало запитань, інформує "5 канал".

15 років політичної кар'єри Арсена Авакова. Керування областю, депутатство, часта зміна команд і, зрештою, – урядове крісло. У лютому 2014 року Авакова призначили міністром внутрішніх справ. Політика без досвіду роботи в силових органах тоді називали тимчасовим чільником відомства.

У квітні 2014 року Аваков був одним з керівників штабу, якому вдалося звільнити від бойовиків будівлю Харківської ОДА. Окрім того, він був ініціатором створення добровольчих батальйонів МВС.

Прем'єр-міністри змінювалися, Аваков – ні. На посаді він уже в четвертому уряді.

У Раді попереднього скликання за відставку Авакова не знайшлося і сотні голосів. У новому "зеленому" парламенті підписи ще збирають. Аргументів для звільнення чимало.

2015 року під керівництвом Арсена Авакова розпочалася реформа МВС. З нуля створили патрульну поліцію. А от у відділках – жодних змін. Серед слідчих залишилися старі міліцейські кадри. Їхня переатестація з тріском провалилася. Більшість звільнених недоброчесних силовиків поновилися на посадах через суди. На тому реформа і зупинилася.

"Я знаю, скільки вони платили в судах", – каже Хатія Деканоїдзе, голова Національної поліції України (2015-2016).

Як наслідок, поліцейське свавілля – звична річ для країни. 2016 рік. Силовики вбили чоловіка на Миколаївщині. Підозрюваних затримали. Але нікого не покарали.

2019 рік. Київщина. Поліцейські вбили 5-річного хлопчика. Підозрювані на волі, не покараний ніхто.

Два тижні тому в Кагарлику поліцейські катували і зґвалтували жінку. Міністр кілька днів на злочин взагалі не реагував. Пізніше заявив – це не привід для його відставки.

"Чи потужний міністр Арсена Аваков? Так", – заявляв президент Володимир Зеленський.

На посаді чільника МВС Арсена Авакова спіткав і гучний корупційний скандал. Фігурантом кримінального провадження став його син Олександр. За версією слідства 2015 року, міністерство закупило за завищеними цінами рюкзаки для бійців АТО у фірми родини Авакових. Держава зазнала збитків на 14 мільйонів гривень. Підозрюваних затримали, але відпустили. Зрештою справу й узагалі закрили.

Багато критикували міністра за розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Слідчі затримали трьох підозрюваних, серед них – волонтери та військові. Їхні побратими та активісти вказують на безліч білих плям у слідстві.

За всі ці роки окрім посади незмінним у Арсена Авакова залишається ще одне – погане володіння українською. Міністр і дотепер дозволяє собі записувати офіційні відеозвернення російською. А якщо й говорить державною, то з відчутним акцентом.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
У Черкасах за гроші благодійників застрахували від коронавірусу 1300 медиків – подробиці
Наступний матеріал
Подерв’янський: "Путін не тягне на Гітлера сьогодення"
Loading...

Депутати залишилися розчарованими звітом очільника МВС Авакова – включення

"Незамінний": у "Слузі народу" пояснили, чому не голосуватимуть за відставку Авакова

На акції протесту під ВР чоловік учинив самопідпал – уже вдруге

"Убивці мають сидіти, Аваков має піти": у Львові під стінами Нацполіції області вимагають відставки голови МВС

"Непокаране зло вбиває. Аваков має піти. Ти можеш допомогти": під Радою відбувається акція – включення

Геращенко звалив відповідальність за події в Кагарлику, Броварах й Одесі на місцеву поліцію