Сергій Стерненко
Сергій Стерненко Facebook / Радіо Свобода

Стерненко виступив у суді під час обрання йому запобіжного заходу – присутні в залі аплодували

Читайте по-русски
Активіст, зокрема, заявив, що поранення завдав одразу після нападу, а біг за нападником, щоб затримати

Суддя Шевченківського райсуду у ці хвилини зачитує додатки до справи активіста Сергія Стерненка. За перебігом обрання запобіжного заходу стежить кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Перед цим у суді виступив сам Стерненко. Він, зокрема, заявив, що поранення завдав одразу після нападу, а біг за нападником, щоб затримати. Далі викликав "швидку".

Після виступу Стерненка присутні в залі аплодували йому стоячи.

Зазначимо, у суді вже виступили нардеп Вікторія Сюмар та прокурор ОГПУ Андрій Радіонов. Він заявив, що генпрокурор Ірина Венедіктова особисто втручалася в хід розслідування справи Стерненка.

Також у залі суду виступили два відомі лікарі. Їх викликали, щоб спростувати версію слідства.

11 червня Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій травня 2018 року, коли на нього напали Іван Кузнецов і Олександр Ісайкул. Захищаючись, Стерненко поранив ножем Кузнєцова, внаслідок чого той загинув. Ісайкул зараз перебуває за кордоном.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри, висунуті нападникам на активіста, скидаються на фейк від Служби безпеки України або спробу "відмазати" підозрюваних.

4 квітня 2020 року ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що нова чільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова при першій зустрічі вимагала оголосити Стерненку підозру. Йдеться про третій за ліком напад на одеського активіста у 2018 році, коли він, захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного поранення. Трепак зауважив – неможливо говорити про підозру, не вивчивши справу та не знаючи її обставин. Після розмови з керівництвом відповідного департаменту та прокурорами, що ведуть цю справу, вирішили – підстав для повідомлення Стерненку про підозру у вчиненні будь-якого злочину немає. Трепак не захотів оголошувати підозру громадському активісту Сергію Стерненку – і звільнився.

Попередній матеріал
Довгі черги і нелюдські умови: що відбувається на КПП "Шегині-Медика" – сюжет
Наступний матеріал
Розгляд справи Стерненка: судді пішли до нарадчої кімнати
Loading...
Обрання запобіжного заходу Стерненку: суд обмежує виступи адвокатів

Обрання запобіжного заходу Стерненку: суд обмежує виступи адвокатів

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція