Засідання в справі Стерненка
Засідання в справі Стерненка "5 канал" / Єва Ніколашвілі

Обрання запобіжного заходу Стерненку: суд обмежує виступи адвокатів

Читайте по-русски
Кожному представнику захисту дають можливість виступити не більше, ніж 10 хвилин, адвокати виступають проти такого рішення суду

На засіданні Шевченківського райсуду, де обирають запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, суд обмежує промови адвокатів. За перебігом подій стежить кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Кожному представнику захисту дають можливість виступити не більше, ніж 10 хвилин. Необмежену кількість часу виступав лише перший адвокат.

Захисники проти такого рішення суду. Кажуть: у них різні частини. І просять суд не тиснути на адвокатів.

Тимчасом, Олександр Маріковський, народний депутат від "Слуги народу" хоче взяти на поруки Стерненка. Разом з тим, як стало відомо раніше, готові стати поручителями ще близько 200 людей.

Зазначимо, у суді вже виступили нардеп Вікторія Сюмар та прокурор ОГПУ Андрій Радіонов. Він заявив, що генпрокурор Ірина Венедіктова особисто втручалася у хід розслідування справи Стерненка.

Також у залі суду виступили два відомі лікарі. Їх викликали, щоб спростувати версію слідства.

11 червня Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій травня 2018 року, коли на нього напали Іван Кузнецов і Олександр Ісайкул. Захищаючись, Стерненко поранив ножем Кузнєцова, внаслідок чого той загинув. Ісайкул зараз перебуває за кордоном.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри для нападників на активіста скидаються на фейк від Служби безпеки України або спробу "відмазати" підозрюваних.

4 квітня 2020 року ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що нова чільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова при першій зустрічі вимагала оголосити Стерненку підозру. Йдеться про третій за ліком напад на одеського активіста у 2018 році, коли він, захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного поранення. Трепак зауважив – неможливо говорити про підозру, не вивчивши справу та не знаючи її обставин. Після розмови з керівництвом відповідного департаменту та прокурорами, що ведуть цю справу, вирішили – підстав для повідомлення Стерненку про підозру у вчиненні будь-якого злочину немає. Трепак не захотів оголошувати підозру громадському активісту Сергію Стерненку – і звільнився.

Попередній матеріал
Система приватизації пенсій: експерт розповів, як її запровадження вплине на громадян
Наступний матеріал
Сутички під судом, де обирають запобіжний захід Стерненку: поліція призначила службове розслідування
Loading...

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція

Шевченківський райсуд обирає запобіжний захід активісту Сергію Стерненку (оновлено)