Стерненко в суді
Стерненко в суді 5 канал

Шевченківський райсуд обирає запобіжний захід активісту Сергію Стерненку (оновлено)

Читайте по-русски
Самого підозрюваного та його п'ятьох адвокатів не пустили в залу засідань

Шевченківський районний суд Києва обирає запобіжний захід активісту Сергію Стерненку. Самого підозрюваного та його п'ятьох адвокатів не пустили в залу засідань – не дозволили взяти воду.

На підтримку Стерненка під судом зібралося вже понад 300 активістів, а саму будівлю охороняють ззовні по периметру та всередині кілька десятків силовиків.

Трансляція "Радіо свобода" з будівлі суду:

Оновлено 15:50.

Адвокатам Стерненка відмовили у відводі судді Бугіля – не вбачають у цьому конфлікту інтересів. Сам активіст заявив, що не повернеться в суд, якщо засідання не перенесуть в іншу залу, аби там могли поміститися всі охочі. Тим часом під стінами будівлі понад 500 активістів запалили фаєри.

Оновлено 18:34.

Кілька десятків активістів написали заяви про готовність взяти на поруки Сергія Стерненка. Сам підозрюваний вийшов із зали суду на подвір'я Шевченківського райсуду Києва і запевнив – повернеться на засідання лише з усіма своїми прихильниками. Правоохоронці – посилили кордон перед входом до суду.

Обвинувачення проситиме про цілодобовий домашній арешт та носіння електронного браслета. Напередодні Стерненку повідомили про підозру. Відбулося це у приміщенні СБУ, куди активіст прийшов зі своїми адвокатами.

Йдеться про справу щодо нападу на Стерненка 2 роки тому в Одесі. Тоді ексочільник міського осередку "Правого сектора", захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного удару ножем. Біля СБУ Стерненко заявив, що йому незрозуміло, чому слідчі дії тривають щодо нього, в той час як один із його нападників зміг втекти за межі України.

Поки активіст перебував у відомстві, СБУ виклало свою версію подій. Стверджують: Стерненко застосував зброю тоді, коли йому вже не загрожувала небезпека.

Попередній матеріал
Справа Стерненка: під судом сутички, депутати і петарди – подробиці
Наступний матеріал
75 млн грн за 2,5 місяці: Офіс президента під час кризи та пандемії не скоротив видатків
Loading...