пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Система приватизації пенсій: експерт розповів, як її запровадження вплине на громадян

  Читайте по-русски
  Як зазначають деякі фахівці, після запровадження ІІ рівня пенсійної системи розмір пенсій зросте, проте досвід сусідніх країн свідчить про протилежне

  В країнах, де було введено другий рівень пенсійної системи, відсоток, що становить розмір пенсії порівняно з рівнем попереднього заробітку, не зріс. Національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Сергій Савчук зазначив, що відбулося навіть його зменшення, повідомляє "24 канал".

  Як зазначають деякі фахівці, після запровадження ІІ рівня пенсійної системи розмір пенсій зросте. Проте досвід країн, які вже запровадили другий рівень, свідчить про протилежне – коефіцієнт заміщення (відсоток, що становить пенсія по відношенню до попереднього заробітку, який за Конвенцією МОП №102 має складати не менше 40%), не збільшувався. Таких країн у світі – три десятки.

  Прикладом у цьому плані є Угорщина, каже Сергій Савчук. Там цей коефіцієнт упав на 12,5% для людей зі страховим стажем 20 років, а для тих, чий страховий стаж складав 30 років – аж на 18%. А в Польщі коефіцієнт, який спочатку складав 67%, після приватизації зменшився до менш ніж 40%.

  З подібною ситуацією стикнулися всі країни, які запроваджували приватизацію пенсій.

  "Тобто ми не маємо доказів того, що введення другого рівня може покращити ситуацію з розміром пенсій", – каже Сергій Савчук.

  В Україні вже були зроблені кроки для індексації поточних пенсій, їх підвищення. І це позитивно вплинуло на життя нинішніх пенсіонерів.

  Та з 2016 р. надходження до Пенсійного фонду стрімко впали. Причина – зменшення розміру єдиного соціального внеску. Через це понад 40% загальних видатків Пенсійного фонду покриваються за рахунок держбюджету. А без збалансування солідарної пенсійної системи навряд чи можна говорити про введення пенсійного забезпечення другого рівня.

  Попередній матеріал
  Зеленський доручив закупити електрички з хорошою вентиляцією для боротьби з COVID-19
  Наступний матеріал
  Обрання запобіжного заходу Стерненку: суд обмежує виступи адвокатів
  Теги:
  Loading...