Прокурор Андрій Радіонов
Прокурор Андрій Радіонов Twitter/Сергій Стерненко

"Ганьба прокуратури": прокурор ОГПУ заявив, що Венедіктова втручалася в справу Стерненка

Читайте по-русски
Сенсаційні заяви Андрія Радіонова викликали оплески в залі

Ганьбою прокуратури назвав втручання генпрокурора Ірини Венедіктової в справу Сергія Стерненка колишній керівник групи слідчих, прокурор ОГПУ Андрій Радіонов. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

В залі суду Радіонов доповідав як свідок. Такі сенсаційні заяви викликали оплески в залі.

Засідання суду ще триває. СБУ просить для Стерненка запобіжний захід цілодобове тримання під вартою.

"Наприклад, скерування повідомлення про підозру. Раніше була проведена реорганізація (з ГПУ в Офіс генпрокурора – ред.) і була змінена назва посад. І я був поза штатом, але обіймав за колишньою назвою посаду, а деякі працівники, зокрема Бозовуляк, уже обіймали посаду з іншою назвою. І повідомлення про підозру скеровувалося без зазначення прізвища прокурора, який повинен був погодити повідомлення про підозру, однак зазначалася вже нова посада. Про що це свідчило? Що зразу і попередньо, наскільки я знав, вже була згода Бозовуляка погодити повідомлення про підозру. Відповідно, заздалегідь знаючи, що я старший групи прокурорів, що я маю протилежну думку з цього приводу, разом з тим адресують (повідомлення про підозру – ред.) людині, яка ще не старша в групі прокурорів у процесі. Про що це свідчить? Що є фактично втручання в мою діяльність, всупереч тій позиції, яку я зайняв у провадженні", – наголосив Радіонов.

Він також прокоментував слова генпрокурора Ірини Венедіктової щодо того, що Стерненку в будь-якому випадку буде повідомлено про підозру.

"… Публічні заяви вищої посадової особи Генпрокуратури, яка не була ще на той момент у процесі, не була обізнана з матеріалами провадження, якій не доповідалося навіть старшими групи прокурорів, – тим не менше, були зроблені однозначні висновки, що буде повідомлено про підозру. І в принципі вона – вища посадова особа, від якої залежать всі посади і призначення, які призначаються винятково генеральним прокурором... По суті, я людина, яка залежна в якійсь мірі від її рішень, і це (все було – ред.) публічно. Як це оцінювати, як не тиск? Власне, з такими повідомленнями я і звернувся (до Ради прокурорів – ред.), і там теж детально описано, чому я вважаю, що це зазіхає на мою незалежність як прокурора в процесі", – уточнив Радіонов, зазначивши, що повідомлення про загрозу незалежності прокурора було надіслано в Раду прокурорів офіційно.

Нагадаємо, під час засідання у п'ятницю, 12 червня, під судом зібралася акція протесту. Прибічники Стерненка намагалися потрапити до суду. Відбулася штовханина з правоохоронцями. Протестувальники застосували димові шашки. Лише з другої спроби нардепи та деякі активісти змогли пройти до зали.

11 червня Стерненко повідомили про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій травня 2018 року, коли на нього напали Іван Кузнецов і Олександр Ісайкул. Захищаючись, Стерненко поранив ножем Кузнєцова, внаслідок чого той загинув. Ісайкул зараз перебуває за кордоном.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри для нападників на активіста скидаються на фейк від Служби безпеки України або спробу "відмазати" підозрюваних.

4 квітня 2020 року ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що нова чільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова при першій зустрічі вимагала оголосити Стерненку підозру. Йдеться про третій за ліком напад на одеського активіста у 2018 році, коли він, захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного поранення. Трепак зауважив – неможливо говорити про підозру, не вивчивши справу та не знаючи її обставин. Після розмови з керівництвом відповідного департаменту та прокурорами, що ведуть цю справу, вирішили – підстав для повідомлення Стерненку про підозру у вчиненні будь-якого злочину немає. Трепак не захотів оголошувати підозру громадському активісту Сергію Стерненку – і звільнився.

Попередній матеріал
Поранення ока і контузія: у лікарні Дніпра розповіли про стан 19-річного військовослужбовця
Наступний матеріал
Американець знайшов оригінальний спосіб зарядити Tesla
Loading...
Сторона захисту Стерненка хоче залучити прокурора ОГПУ як свідка

Сторона захисту Стерненка хоче залучити прокурора ОГПУ як свідка

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція

Суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – на засідання прийшли нардепи, готові взяти активіста на поруки

Суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – на засідання прийшли нардепи, готові взяти активіста на поруки

Друга спроба: суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – біля установи автобуси з правоохоронцями

Друга спроба: суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – біля установи автобуси з правоохоронцями

"Це знакова справа": у Харкові теж виходили підтримати Сергія Стерненка

"Це знакова справа": у Харкові теж виходили підтримати Сергія Стерненка