Яна Зінкевич і Світлана Федина на засідання суду у справі Стерненка
Яна Зінкевич і Світлана Федина на засідання суду у справі Стерненка "5 канал" / Ганна Рибалка

Суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – на засідання прийшли нардепи, готові взяти активіста на поруки

Читайте по-русски
Стерненко подав заяву до ДБР про правопорушення, його адвокати просять відсторонити прокурора Бозовуляка

На суд до активіста Сергія Стерненка прийшли депутати від "Європейської солідарності" Світлана Федина, Яна Зінкевич, Вікторія Сюмар та Михайло Бондар. У разі необхідності вони готові взяти на поруки Сергія. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Анна Рибалка, яка нині перебуває в суді.

Адвокати кажуть, що Стерненко подав заяву до ДБР про правопорушення, і просять відсторонити прокурора Бозовуляка. Щоб ухвалити рішення щодо клопотання, суддя пішов до нарадчої.

У клопотанні суддя відмовив.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні суд обиратиме запобіжний захід Стерненку – біля установи стоять автобуси з правоохоронцями

Докладніше дивіться у включенні кореспондента "5 каналу" Мирослава Солонара з-під суду:

Нагадаємо, під час засідання у п'ятницю, 12 червня, під судом зібралася акція протесту. Прибічники Стерненка намагалися потрапити до суду. Відбулася штовханина з правоохоронцями. Протестувальники застосували димові шашки. Лише з другої спроби нардепи та деякі активісти змогли пройти до зали.

Напередодні Стерненку повідомили про підозру. Відбулося це у приміщенні СБУ, куди активіст прийшов зі своїми адвокатами.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри для нападників на активіста схожі на фейк від Служби безпеки України або спробу "відмазати" підозрюваних.

4 квітня 2020 року ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що нова чільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова при першій зустрічі вимагала оголосити Стерненку підозру. Йдеться про третій за ліком напад на одеського активіста у 2018 році, коли він, захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного поранення. Трепак зауважив – неможливо говорити про підозру, не вивчивши справу та не знаючи її обставин. Після розмови з керівництвом відповідного департаменту та прокурорами, що ведуть цю справу, вирішили – підстав для повідомлення Стерненку про підозру у вчиненні будь-якого злочину немає. Трепак не захотів оголошувати підозру громадському активісту Сергію Стерненку – і звільнився.

Попередній матеріал
Суд у справі Стерненка: депутати "ЄС" пришли підтримати активіста і готові взяти його на поруки
Наступний матеріал
Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція
Loading...