Люди на пункті пропуску
Люди на пункті пропуску 5 канал

Довгі черги і нелюдські умови: що відбувається на КПП "Шегині-Медика" – сюжет

Читайте по-русски
Щодоби українсько-польський кордон на пішому пункті пропуску перетинає близько 600 осіб

На нелюдські умови під час перетину українського-польського кордону нарікають українці. До пів доби люди стоять у довгих чергах на нейтральній території. Така ситуація на пішому КПП "Шегині-Медика" майже місяць, відтоді, як піший пункт пропуску відновив роботу після карантину. На скарги відреагували прикордонники, а чи стало краще? Дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Після медійного розголосу про ситуацію на українсько-польському кордоні умови для подорожувальників спробували поліпшити. Надзвичайники розклали намет, де можна перечекати дощ чи спеку, встановили бутлі з питною водою. Щоправда, умовні зручності від самої черги аж за 300 метрів.

Щодоби українсько-польський кордон на пішому пункті пропуску "Шегині-Медика" перетинає близько 600 осіб. У бік сусідньої Польщі безперервно йдуть люди. У наметі порожньо, бутлі з водою повні. Новим комфортом скористалися одиниці. Подорожувальники чергу не залишають.

"І дощ, і холодно, і тяжко стояти. І їсти хочемо і втомлені. То дуже важко", – розповідають люди.

У черзі подорожні стоять до 12 годин. Алла Марковська з товаришкою їдуть на роботу до Варшави з Дніпра. На ногах жінки майже добу. До місця праці доберуться у крайньому разі, за 10 годин.

"Як пішла велика злива і сонце пекло, то люди при температурі втрачали свідомість. Якийсь би навіс і було б комфортніше. Мокрі ось стоїмо. Голодні, холодні, холодно", – говорить Алла Марковська.

Щоби люди не сиділи на бордюрах і валізах, прикордонники організували місця для відпочинку. Та ними також користуються обмаль.

Лавки поставили не на бруківці, а на землі. Нині дощ, створилося болото, сидіти неможливо.

Крім того, у черзі порушують усі карантинні вимоги. Дистанції між людьми немає, маски надівають одиниці. Але найбільше подорожувальники нарікають на відсутність туалетів та накриття, де люди стоять у черзі.

Українська сторона подорожувальників оформляє швидко, але люди застрягають на нейтральній території між Польщею та Україною, адже посиленні карантинні заходи польських прикордонників забирають багато часу.

"Польські прикордонники здійснюють температурний скринінг, потім проводять контрольні операції. Навіть до виходу на телефон роботодавця", – розповідає Олексій Гавель, в.о. західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

Через формальності пришвидшити час перетину межі неможливо, кажуть прикордонники. Нині на рівні міністерств обговорюють можливість відновлення транспортного сполучення.

"Відновити рух залізничних потягів. Це курсували поїзди, електрички зі Львова, які одночасно можуть забирати близько 700 громадян. Наразі ми очікуємо погодження польської сторони щодо відкриття автомобільного сполучення", – говорить Олексій Гавель, в.о. західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

"Шегині-Медика" єдиний піший пункт пропуску на українсько-польському кордоні. Прикордонники припускають, що черги тут зникнуть, коли дозволять курсувати рейсовим автобусам.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Всеукраїнський референдум, програма дій уряду, відставка Авакова: депутати обговорили плани на тиждень
Наступний матеріал
Стерненко виступив у суді під час обрання йому запобіжного заходу – присутні в залі аплодували
Loading...

Польські військові випадково захопили частину Чехії

У МОЗ розповіли про нові правила в'їзду в Україну

Сотні заробітчан чекають майже добу, щоб перетнути польський кордон – включення

Кабмін дозволив в'їзд іноземців в Україну, але є умова

У ЄС розповіли про критерії, за якими відкриватимуть кордони для третіх країн

Польща 13 червня відкриє внутрішні кордони з Євросоюзом