Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Всеукраїнський референдум, програма дій уряду, відставка Авакова: депутати обговорили плани на тиждень

Читайте по-русски
Як МОН готується до проведення ЗНО, доповідатиме виконувачка обов'язків міністерки освіти Любомира Мандзій

Законопроєкт про всеукраїнський референдум цього тижня з'явиться на порядку денному парламенту. Графік роботи на тиждень лідери фракцій та груп обговорили під час погоджувальної Ради. Зокрема, на четвер запланували повторний розгляд програми дій уряду. Минулого тижня нардепи відправили її на доопрацювання. Про плани парламентаріїв – у сюжеті кореспондентки "5 каналу" Ірини Сисак.

Обіцяв внести першим, а вдалося лише за рік. Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт про народовладдя – через референдум. Документ позначив як невідкладний. "Слуги народу" підтримують, а от у меншості радять не квапитися.

"Це виконання наших обіцянок", – каже Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції "Слуга Народу".

Виносити на референдум дозволять не все, але скасовувати закони, змінювати територію чи визначати особливий статус – громадяни зможуть. Виписали й процедуру.

"Перший етап формування ініціативної групи, 300 осіб збираються. Другий етап – зібрання підписів, на це дається 60 днів. Зібрати 3 мільйони підписів у 2 третинах регіонів, не менш як 100 тис. у кожній", – говорить Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради.

Гроші на референдум – із бюджету. В середньому за один – 2 млрд грн. Документ не до вподоби декотрим фракціям меншості. Заявили, процедура складна та неможлива на практиці. "Там так прописані процедури, що народ України ніколи не зможе пройти всі бюрократичні перепони і оголосити референдум з будь-якого питання, яке стосується життя людей", – вважає Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина".

"Цей законопроект незаконний", – скаржиться Вадим Рабінович, співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя".

В опозиції зареєстрували два альтернативних. За президентський законопроєкт у першому читанні планують взятися в четвер. Тоді ж розглянуть і оновлену програму уряду. Попередній варіант на кілька сторінок розкритикували та відправили на доопрацювання.

"Вона набагато змінилася від тої програми дій уряду, яка була надіслана раніше, це більш серйозний документ", – говорить Дмитро Разумков, голова Верховної Ради.

Урядова спроба номер два. І цього разу критики від фракцій меншості урядовцям не уникнути.

"Якщо минула програма була схожа на реферат школяра, то зараз вітаю, уряд зміг підготувати курсову роботу, яку писали всім гуртожитком, там частини протирічать одні одній. Ми не будемо підтримувати цю програму", – каже Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос".

"Керівництва Міністерства енергетики нема, екології, нема взагалі розуміння політики промислової в Україні. То який уряд ми маємо підтримувати? Яку програму ви хочете підтримувати?" – питає Віктор Бондар, співголова групи "За майбутнє".

"Цей уряд має піти у відставку у повному складі, "ЄС" вже зібрала більш як половину підписів зі 150 на відставку", – говорить Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська солідарність".

150 підписів потрібно і фракції "Голос" – там ініціюють позачергове засідання Ради. Із єдиним питанням порядку денного – відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Іншого урядовця – міністра фінансів Сергія Марченка – голови фракцій та груп викликали на годину запитань до уряду у п'ятницю.

"Щодо ситуації із використанням коштів із так званого COVID-фонду, щоб він доповів нам, як ведеться це опрацювання всіх проєктів", – наголошує Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції "Слуга Народу".

Разом із міністром фінансів депутатам доповідатиме і виконувачка обов'язків міністерки освіти Любомира Мандзій. Нардепів цікавить, як Міністерство готується до проведення ЗНО та чи взагалі відбудеться незалежне оцінювання в умовах коронавірусу.

Ірина Сисак, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Як свідчив Порошенко, чим закінчиться справа Стерненка та чи є політичне майбутнє у Вакарчука – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Довгі черги і нелюдські умови: що відбувається на КПП "Шегині-Медика" – сюжет
Loading...
Двоє з "СН", один з "Батьківщини": троє нардепів досі на лікарняному через COVID-19

Двоє з "СН", один з "Батьківщини": троє нардепів досі на лікарняному через COVID-19

Провал призначення урядовця і розділення міністерств: як завершився сесійний тиждень у Раді

Провал призначення урядовця і розділення міністерств: як завершився сесійний тиждень у Раді

Фаєри, "міліцейський бобік" і звіт Авакова: як пройшов насичений день у Раді

Фаєри, "міліцейський бобік" і звіт Авакова: як пройшов насичений день у Раді

Президент заявив, що внесе в Раду законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

Президент заявив, що внесе в Раду законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

Олег Ляшко планує обиратися в Раду на окрузі загиблого нардепа – подробиці

Олег Ляшко планує обиратися в Раду на окрузі загиблого нардепа – подробиці

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови щодо звільнення Авакова

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови щодо звільнення Авакова