Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку
Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку Facebook / Радіо Свобода

Розгляд справи Стерненка: судді пішли до нарадчої кімнати

Читайте по-русски
Перед тим у суді заслухали самого активіста

Судді Шевченківського райсуду, які мають обрати запобіжний захід активісту Сергію Стерненку, пішли до нарадчої кімнати. За перебігом засідання стежить кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Перед тим у суді заслухали самого Стерненка.

Зазначимо, у суді вже виступили нардеп Вікторія Сюмар та прокурор ОГПУ Андрій Радіонов. Він заявив, що генпрокурор Ірина Венедіктова особисто втручалася в хід розслідування справи Стерненка.

Також у залі суду виступили два відомі лікарі. Їх викликали, щоб спростувати версію слідства.

11 червня Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій травня 2018 року, коли на нього напали Іван Кузнецов і Олександр Ісайкул. Захищаючись, Стерненко поранив ножем Кузнєцова, внаслідок чого той загинув. Ісайкул зараз перебуває за кордоном.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри, висунуті нападникам на активіста, скидаються на фейк від Служби безпеки України або спробу "відмазати" підозрюваних.

4 квітня 2020 року ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак розповів, що нова чільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова при першій зустрічі вимагала оголосити Стерненку підозру. Йдеться про третій за ліком напад на одеського активіста у 2018 році, коли він, захищаючись від нападників, завдав одному з них смертельного поранення. Трепак зауважив – неможливо говорити про підозру, не вивчивши справу та не знаючи її обставин. Після розмови з керівництвом відповідного департаменту та прокурорами, що ведуть цю справу, вирішили – підстав для повідомлення Стерненку про підозру у вчиненні будь-якого злочину немає. Трепак не захотів оголошувати підозру громадському активісту Сергію Стерненку – і звільнився.

Попередній матеріал
Стерненко виступив у суді під час обрання йому запобіжного заходу – присутні в залі аплодували
Наступний матеріал
Роман Шухевич: історія однієї з найсуперечливіших постатей українського руху опору – "Машина часу"
Loading...

Стерненко виступив у суді під час обрання йому запобіжного заходу – присутні в залі аплодували

Обрання запобіжного заходу активісту Стерненку: суд пішов на перерву

Обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку – трансляція