Школа, учні, вчителі
Школа, учні, вчителі Depositphotos

Стало відомо, який рівень знань в українських школярів

  Читайте по-русски
  Україна вперше взяла участь у цьому дослідженні

  Кожен четвертий 15-річний учень в Україні має низький рівень читацької, математичної та природничо-наукової грамотності, свідчать результати дослідження Програми міжнародної оцінки учнів (PISA-2018). Результати було оприлюднено у вівторок, 3 грудня. Про це повідомляє пресслужба центру якості освіти.

  Україна вперше взяла участь у цьому дослідженні. Загалом дослідження оцінювало грамотність 600 тис. школярів із 80 країн.

  Для порівняння, в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), до якої входять 35 найрозвиненіших країн світу, низький рівень читацької, математичної та природничо-наукової грамотності має кожен 5-й учень.

  Як заявила на презентації дослідження міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, яку процитувала агенція "Інтерфакс-Україна", результати українських учнів нижчі за середні в країнах ОЕСР у всіх трьох досліджуваних галузях: читання, математика та природничі дисципліни. Середнє значення для країн ОЕСР з читання становить 488,89 бала, математики – 492,03 і природничих дисциплін – 490,78.

  Різниця успішності українських школярів у порівнянні з середніми значеннями в країнах ОЕСР з читання становить 23 бали, математики – 39, а з природничих дисциплін – 22. За даними ОЕСР, 30 балів відповідають одному року навчання в закладі загальної середньої освіти. Отже, для України найбільш проблемною з дисциплін є математика.

  За показником читацької компетенції, здатність розуміння та інтерпретації текстів, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті, найближчими до українських старшокласників йдуть турецькі.

  Трохи краща ситуація в Ізраїлі та Люксембурзі, а найгіршою є ситуація у філіппінських школярів. Найкращий показник – у китайських. 

  За показником математичної компетенції сусідами України є Туреччина, Греція і Кіпр, тоді як найгірші показники – у старшокласників із Домініканської Республіки.

  За природничими науками сусідами України є Білорусь і Туреччина, а найгірші результати – у школярів із Домініканської Республіки.

  За даними дослідження, лише 74,1% 15-річних підлітків в Україні досягли базового рівня сформованості читацької грамотності, 64% – математичної грамотності, 73,6% – природничо-наукової грамотності.

  При цьому 46,4% 15-річних учнів України продемонстрували високий рівень читацької грамотності, 37,9% – грамотності з математики та 43,6% – грамотності з природничих дисциплін.

  Суттєва різниця в досягненнях існує залежно від типу місцевості: у великих містах середній бал становить 499,4, що відрізняється від середнього бала учнів, котрі проживають у міських поселеннях, – 479,9, і суттєво відрізняється від середнього бала учнів, які проживають у селах і хуторах, – 420,6.

  Крім того, дослідження засвідчило, що хлопці читають набагато менше, ніж дівчата. Середня успішність у читанні серед юнаків нижча (450,1 бала), ніж серед дівчат (483,6 бала).

  При цьому в Україні учні почуваються більш задоволеними життям, ніж їхні однолітки в країнах ОЕСР.

  За словами Новосад, результати PISA вказали на дві проблеми: низький рівень грамотності з математики та глибока нерівність у доступі до якісної освіти залежно від місця проживання і соціально-економічного статусу.

  Уперше дослідження було проведено у 2000 році. З того часу до нього приєдналася значна кількість країн, які не є членами ОЕСР – зараз їх загальна кількість – 80. Україна, яка також не є членом організації, цього разу вперше долучилася до дослідження.

  Як повідомляв 5.UA, змінити традиційний сценарій останнього дзвоника закликають однолітків вінницькі школярі. Запуск у небо оберемка повітряних кульок вони пропонують замінити висадкою дерев на шкільному подвір'ї. Для цього учні започаткували флешмоб. 

   

  Попередній матеріал
  Міністр економіки назвав найпопулярніші галузі в Україні
  Наступний матеріал
  Зона ООС: окупанти обстріляли із гранатомета бійців ЗСУ під Новолуганським і Широкиним
  Loading...
  На окупованому Донбасі є люди, готові йти на вибори від "Слуги народу" – Сівохо

  На окупованому Донбасі є люди, готові йти на вибори від "Слуги народу" – Сівохо

  У Львові науковці досліджують унікальні документи УПА – що розповіли журналістам

  У Львові науковці досліджують унікальні документи УПА – що розповіли журналістам

  Рослини відчувають, коли їх їдять – результати досліджень

  Рослини відчувають, коли їх їдять – результати досліджень

  Вчені з'ясували, де краще рятуватися в разі "всесвітнього апокаліпсису" – перелік країн

  Вчені з'ясували, де краще рятуватися в разі "всесвітнього апокаліпсису" – перелік країн

  "Злиття медузи": телескоп Hubble зробив унікальний космічний знімок

  "Злиття медузи": телескоп Hubble зробив унікальний космічний знімок

  Пів року полярна ніч і -45°С, ведмеді й товста крига: вчені їдуть у найбільшу арктичну експедицію

  Пів року полярна ніч і -45°С, ведмеді й товста крига: вчені їдуть у найбільшу арктичну експедицію