ВР Криму
ВР Криму Вікіпедія

Сприяли окупації півострова: до суду передали 87 справ кримських депутатів

  Читайте по-русски
  Досудові розслідування щодо колишніх депутатів Севастопольської міськради та Верховної Ради АРК наразі тривають

  У четвер, 14 березня, прокуратура АР Криму скерувала до суду 87 обвинувальних актів щодо кримських депутатів, які сприяли окупації півострова. Про таке повідомила прес-служба прокуратури АРК.

  Там зазначили, що 5 років тому депутати Верховної Ради АРК та депутати Севастопольської міськради, попри припинення своїх повноважень Верховною Радою України, проголосували за ухвалення низки постанов задля легітимізації спроби анексії Криму.

  Так, 6 березня 2014 року депутати ВР АРК VI скликання проголосували за незаконну постанову "О проведении общекрымского референдума". За аналогічну постанову того самого дня проголосували депутати Севастопольської міської ради.

  Крім того, 11 березня 2014 року на засіданні Верховної Ради АРК та Севастопольської міськради, було ухвалено незаконні постанови "О Декларации о независимости Автономной Республики Крым и города Севастополя".

  "Вказані вище незаконні рішення депутатів Верховної Ради АРК та депутатів Севастопольської міськради допомогли Російській Федерації створити враження "легальності" окупації півострова Крим, шляхом нібито вільного волевиявлення громадян України, які мешкали на території АР Крим та м. Севастополя", – йдеться в тексті повідомлення.

  У прокуратурі також додали, що "продовжуючи дії, спрямовані на підтримання окупації півострова та попри те, що постановою Верховної Ради України від 15.03.2014 року повноваження депутатів Верховної Ради АРК було припинено, нехтуючи вимогами Конституції та законів України, 17.03.2014 року вони ухвалили постанови "О независимости Крыма" та "О правопреемстве Республики Крым", а також створили незаконний орган влади на окупованій території – так званий "Государственный Совет Республики Крым", наділивши його винятковими владними повноваженнями".

  Слід зазначити, що в цей самий день депутати Севастопольської міської ради проголосували за підтримку зазначених вище незаконних рішень Верховної Ради АР Крим, а також ухвалили рішення про звернення до Російської Федерації з пропозицією про приєднання м. Севастополя до складу РФ у статусі міста федерального значення.

  Так, голова незаконно створеного "Государственного Совета Республики Крым" Володимир Константинов, а також самопроголошений голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергій Аксьонов та "народный мэр Севастополя" Олексій Чалий підписали незаконний договір "Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим".

  "Не зупиняючись на досягнутому, 11.04.2014 року депутати так званого новоутвореного органу окупаційної влади – "Государственного Совета Республики Крым" ухвалили "Конституцию Республики Крым", відповідно до якої "Республика Крым" є невід'ємною частиною території Російської Федерації", – додали у повідомленні.

  Таким чином, прокуратура АРК кваліфікує дії причетних депутатів як держзраду, і станом на сьогодні прокуратурою АРК за результатами досудового розслідування скеровано до суду 21 обвинувальний акт щодо депутатів Севастопольської міської ради і 66 обвинувальних актів щодо депутатів Верховної Ради АРК.

  Варто зазначити, що одного з депутатів Верховної Ради АРК Василя Ганиша в листопаді 2018 року було визнано судом винним у держзраді та засуджено до 12 років позбавлення волі.

  "Загалом, з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим, 87 – повідомлено про підозру, нині до суду скеровано 66 обвинувальних актів. Що стосується 76 депутатів Севастопольської міської ради, 56 з них прокуратурою АР Крим повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та направлено до суду 21 обвинувальний акт", – наголосили в прокуратурі.

  Там додали, що досудові розслідування щодо колишніх депутатів Севастопольської міськради та Верховної Ради АРК наразі тривають.

  Попередній матеріал
  Американський бомбардувальник, здатний нести ядерну зброю, здійснив політ біля кордонів РФ – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Президент звільнив голову Служби зовнішньої розвідки
  Loading...

  У Криму в повітрі знов зафіксували викиди хімічних речовин

  На Херсонщині затримали моряка, що зрадив присязі та служив на користь ЗС РФ

  Судова боротьба за "скіфське золото": Україна озвучила свої незмінні аргументи в Нідерландах – коли очікують рішення суду

  Елемент когнітивної війни: чому Кремль затягує повернення скіфського золота в Україну – Джапарова

  "10 тисяч артилеристів та 3 тисячі одиниць озброєння": Росія планує в окупованому Криму масштабні військові навчання

  Як в анексованому Криму відзначили день народження Тараса Шевченка