скіфське золото 5.ua

Елемент когнітивної війни: чому Кремль затягує повернення скіфського золота в Україну – Джапарова

Читайте по-русски
Росіяни "вичавлюють" усі медійні соки та створюють образ переможних борців за "своїх"

У Нідерландах триває розгляд апеляційної скарги російської сторони на рішення суду першої інстанції у справі Скіфського золота із кримських музеїв.

Українську сторону представляє заступник міністра юстиції Сергій Петухов. Засідання триватиме до вечора, утім саме рішення судді можуть оголосити дещо пізніше.

На думку першої заступниці міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, Росія використовує тему повернення скіфського золота в Україну, як елемент когнітивної війни. Про це Джапарова написала у Facebook.

"Скіфське золото для росіян є елементом когнітивної війни. Вони "вичавлюють" усі медійні соки та створюють образ переможних борців за "своїх". Вони усвідомлюють слабкість своєї правової позиції та обирають іншу тактику. В ній їх "перемога" та мета оцінюється не фактом повернення артефактів у Крим, а фактом затягування процесу їх повернення до Києва. Саме це в "інформаційній" війні є ключовою задачею. Цю справу розглядаю як активну дію, яка доповнюється спеціальними інформаційними операціями", – написала Джапарова.

Напевно, додала перший заступник міністра, вони підуть далі у Верховний суд в разі, якщо рішення знову буде на боці України.

Джапарова нагадала про те, що справа про повернення експонатів виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" розглядалась окружним судом міста ще в 2016 році.

"Тоді, на першому засіданні суду, ми були шоковані представниками кримських музеїв, які наполягали на поверненні артефактів в окупований Крим, вдавали з себе патріотів та громадян України та казали, що справа виключно майнова між музеями, а не про політичну ситуацію. Розповідали, що голосували на референдумі проти возз'єднання та зовсім не винні, що все так склалося. "Нерв" та емоція проросійських музейників були в тому, що ці цінності належать народу Криму, тому що були знайдені в Криму", – зазначила вона.

Втім, підкреслила представник МІП, "позиція України була і є сильною з точки зору як національного, так і міжнародного права. Вона ґрунтується на положенні Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 (у тому числі положення Імплементаційного Акту, яким Конвенція була прийнята в Королівстві Нідерланди), а також на положеннях українського законодавства, що закріплюють право власності держави на спірні музейні об’єкти".

Згодом Джапарова повідомила, що цього разу суд проходить без представників кримських музеїв. 

"Їх представляє одна з кращих юридичних компаній в Нідерландах, яка вела більшість справ пов’язаних із Росією", – написала заступниця міністра.

Як відомо, колекцію скіфських скарбів із золота вартістю $1,5 мільйона вивезли з Криму до Нідерландів у 2014 році для показу у приватному музеї. А вже за місяць, коли виставка завершилася, кримський півострів окупувала Росія, яка вимагала повернути експонати до місцевих музеїв. Київ наполягав, що колекція належить Музейному фонду України. Зрештою, суд Амстердама вирішив: до Криму золото може повернутися лише після того, як півострів залишать окупанти.

Попередній матеріал
Засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини за участі Президента – відео
Наступний матеріал
Продовження скандалу: хто приховав та хто розкрив важливу інформацію про схеми в "оборонці"
Loading...

В апеляційному суді Амстердама розглядатимуть питання "скіфського золота" – Джапарова

Справа "скіфського золота": нідерландський суд призначив дату розгляду апеляції

В Україні знімають 19 серіалів, перші вийдуть на екрани за півроку – Нищук