Олександр Волков
Олександр Волков 5 канал

Справа "тітушковода" Волкова: допитали ключових свідків

Читайте по-русски
Наступного засідання 16-го травня суд продовжить розгляд письмових доказів

У судовій залі засвідчив Ігор Луценко, народний депутат, який є потерпілим у справі Олександра Волкова. Саме Волкову закидають його викрадення у ніч проти 21 січня 2014 року. Тоді з ним зі столичної Олександрівської лікарні "тітушки" силоміць вивезли і Юрія Вербицького – від катувань чоловік загинув. Бориспільський міськрайонний суд заслухав його брата – Сергія Вербицького.

"До патології чесний!" – так про загиблого Юрія Вербицького згадує рідний брат Сергій. Розповідає, зі Львова до Києва Юрій поїхав на Водохреща, щовечора ходив на Майдан. Каже, постійно були на зв'язку, як і в ніч проти 21-го січня. Тоді він востаннє розмовляв із братом.

"О 3 ночі передзвонив він із волонтерського пункту і сказав, що отримав якесь пошкодження ока, не сказав, де, що, як, от – і йому треба в лікарню", – розповідає Сергій Вербицький.

Як виявилося пізніше, прямував Юрій до Олександрівської лікарні. Волонтери знайшли йому машину, яка б його відвезла до лікарів.

"Була ще одна розмова: він сказав, що іде в сторону проспекту Перемоги, ну десь в той бік, на зустріч, ну там машина має чекати", – пригадує брат загиблого.

Більше брати не чулися. 21 січня Сергій дізнався, що Юрія викрали, наступного дня – що знайшли мертвим.

"Шукають машину, щоб відвезти пораненого. Я сказав що готовий, що в мене якраз є машина, є час", – розповідає про ті події потерпілий Ігор Луценко.

Саме Ігор Луценко у ту ніч віз Юрія Вербицького до лікарні. Розповідає, зустрілися на розі вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького. В лікарні були вже за кілька хвилин, там знайшли офтальмолога, який узявся допомагати Юрію. Але несподівано у приміщенні з'явилися "тітушки", які витягли чоловіків на вулицю, де силоміць посадили до мікроавтобуса.

"Схопили за руки, один ударив мене в обличчя, чим зразу спричинив такий нокдаун – я втратив на деякий час координацію", – пригадує Ігор Луценко.

Чоловіків вивезли у ліс і почали допитувати та жорстоко знущатися. Потому відвезли у невідоме приміщення, де натягнули на голову пакет і продовжили катування. "Тітушки" постійно намагалися дізнатися інформацію про майданівців.

"Питали, хто організовує Майдан, хто фінансує Майдан, хто формує вимоги Майдану, хто формує плани Майдану. Питали, яка моя роль на Майдані, чому я цим займаюся, яка моя мотивація, скільки мені платять", – розповідає потерпілий.

Після цього самого Ігоря вивезли знову в ліс, там і залишили. Про долю Юрія Вербицького він дізнався вже 22 січня. Того дня тіло львів’янина знайшли на околицях села Гнідин, що в Бориспільському районі Київщини. Коментувати допит потерпілого та свідка захисники Олександра Волкова вкотре відмовилися.

А от сторона обвинувачення переконана – це засідання вкрай важливе для розгляду справи, адже розповідь потерпілого Ігоря Луценка, який був безпосереднім учасником та розповів деталі свого викрадення, є необхідними для доведення вини обвинуваченого.

"Дуже важливі були і покази брата загиблого, Юрія Луценка, аби спростувати версії того, що він якимось чином був агресивно налаштований. Він був толерантною, наполегливою людиною. Жодних підстав вважати, що його смерть була пов'язана не з його активною громадською позицію, дійсно, сьогодні такі сумніви відпали", – наголосила прокурор Юлія Малашич.

Потерпілий Ігор Луценко та брат вбитого Юрія Вербицького – Сергій Вербицький – стали останніми допитаними у справі. Наступного засідання, 16-го травня, суд продовжить розгляд письмових доказів.

Ірина Сисак, Ігор Селянінов, "5 канал".

Попередній матеріал
У Зеленського пояснили, чому наполягають на інавгурації саме 19 травня
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради України – відео
Loading...

У справі тітушковода Крисіна знову не змогли зачитати обвинувальний акт

Справа щодо вбивства Веремія: адвокат тітушки Крисіна вимагає відводу судді

Справа вбивства Веремія: тітушку Крисіна залишили під вартою ще на два місяці