Справа 'тітушковода' Волкова
Справа 'тітушковода' Волкова 5 канал

Справа "тітушковода" Волкова: допитали 6 свідків з його близького оточення

Хоча допитували свідків сторони обвинувачення – захист перебігом засідання залишився задоволений

Слухання у справі Олександра Волкова, який на лаві підсудних через викрадення активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Йдеться про події 2014 року, а саме – ніч проти 21 січня, коли активістів "тітушки" силоміць вивезли зі столичної Олександрівської лікарні. 

За 4-годинне судове засідання Бориспільський міськрайонний суд допитав шістьох свідків у справі Олександра Волкова. Усі вони – з оточення обвинуваченого: колишні колеги, керівники фірми, в якій він працював, а також хороші знайомі та друзі.

Під час допиту з'ясували, що більшість свідків перебували у близьких стосунках з ще одним фігурантом справи, тіньовим бізнесменом часів Януковича, Олексієм Чеботарьовим, якого називають "куратором тітушок". Після Революції Гідності він втік до Росії. Двоє свідків розповіли, що є його кумами.

Запитували прокурори і про буремні дні січня 2014-го, в які Ігоря Луценка і Юрія Вербицького викрали, катували, а згодом останнього знайшли мертвим у лісосмузі під Києвом. Вдалося з'ясувати, що напередодні злочину, 20 січня, Волков розважався з компанією. Про це заявив один зі свідків. Однак деталей того вечора – не пригадує.

"Це було звично, після Хрещення, на другий день, була звичайна п'янка в лазні. Там був і Саша. Дуже все це було в активній фазі, я там спав, потім поїхав. Тобто, я не можу точно сказати, хто раніше пішов, я або Волков", – згадує Андрій Єфімченко.

На більш конкретні запитання щодо діяльності Волкова та Чеботарьова свідки відповідей не давали, мовляв забули чи не знають. Сторона захисту перебігом розгляду справи задоволена. Адвокати переконують, що Волков в інкримінованих злочинах не винен. А показання допитаних на цьому засіданні свідків цей факт вконтре підтверджують

"Жодна особа, яка була допитана, не назвала Волкова злочинцем або не надала свідчень про обізнаність про його протиправні дії. Тому я задоволена судовим засіданням. Жодного доказу причетності мого підзахисного до інкримінованих злочинів ми досі не отримали", – каже Світлана Ємець, адвокат Олександра Волкова.

А от прокурори стверджують – показання цих свідків вкрай необхідні, адже унеможливлюють маніпулювання Олександром Волковим доказовою базою.

"Ці особи, в межах того, що їм було відомо, повідомили дані, які спростовують фактаж, який наводився ним раніше. Тобто це пов'язано зі зменшенням можливості самого Волкова вигадувати в подальшому версії", – зазначає прокурор Олексій Донський.

Зі сторони обвинувачення залишилося допитати ще з десяток свідків. Далі – свідки захисту і допит самого Волкова. Наступне судове засідання у справі призначене на 15 лютого.

Ірина Сисак, Орест Пона, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прес-конференція голови МЗС: підсумки діяльності української дипломатії у 2018 – відео
Наступний матеріал
Томос у Черкасах і відкриття пам'ятника першому митрополиту Київському – включення