Справа 'тітушковода' Волкова
Справа 'тітушковода' Волкова 5 канал

Справа "тітушковода" Волкова: у суді виступив таємний свідок обвинувачення

Читайте по-русски
Свідок був ретельно залегендований – усе за правилами безпеки

Таємного свідка заслухали у справі Олександра Волкова, якому закидають викрадення активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Їх у ніч проти 21 січня 2014 року силоміць зі столичної Олександрівської лікарні вивезли тітушки. Залегендований свідок, який під час Революції Гідності підпрацьовував на тітушок, розповів деталі співпраці з ними.

Чергове засідання Бориспільського міськрайонного суду в справі "тітушковода" Сергія Волкова. На зв'язку наживо з Оболонського суду столиці – залегендований свідок сторони обвинувачення під псевдонімом Владислав Бондаренко. За правилами безпеки чоловіка у кадрі немає. Голос також змінений.

Свідок розповідає, як у січні 2014-го на запрошення знайомого Дмитра Нечунаєва патрулював на блокпості на виїзді з Києва: "Діма мені розповів, що треба робити, показав мені блокпост, намет. У нас було завдання: треба було спостерігати, дивитися, які автобуси виїжджають з боку міста Києва і які в'їжджають".

За одну ніч тітушці платили 800 грн. Потім свідку запропонували виконувати й інші завдання, зокрема, виготовляти "коктейлі Молотова": "Ми збиралися в Ботанічному саду, нас було близько 100 осіб. Нам треба було зробити штук 50-60 "коктейлів Молотова". Ми зробили. І просто перебували в Ботанічному саду і чекали команди". Потім, розповідає, він та ще десятки чоловіків збиралися на Подолі, безпосередньо на Контрактовій та Софійських площах, де мали завдання патрулювати район, дізнаватися інформацію про обстановку на Майдані. Також, за наказами старших тітушок Дмитра Нечунаєва та Віталія Чередника, вони затримували євромайданівців. За це отримували окрему винагороду.

"Якщо забрати телефон у людини з Євромайдану, за це отримаємо винагороду, якщо забрати саму людину, теж певна сума. І треба було відносити або техніку, або людину в бусик, який стояв недалеко від пам'ятника Богдану Хмельницькому. Винагорода була за євромайданівця $100", – згадує Владислав Бондаренко.

Особисто з Олександром Волковим таємний свідок не був знайомий. Але прокурори пояснюють: його свідчення у справі дуже важливі, адже він розповідає про події, які відбувалися під час викрадення Вербицького та Луценка. Також свідок був підлеглим тітушок, яким віддавали накази старші "тітушководи" – Юрій Крисін та Сергій Чемес. За версією слідства, ними всіма керував саме підсудний Волков.

Коментувати свідчення свідка сторона захисту відмовилася. Наступне засідання у справі Волкова відбудеться 22 квітня. Тоді допитають ще одного таємного свідка.

Ірина Сисак, Євген Школьнік, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Росія не може вказувати, чи бути Україні та Грузії в НАТО – Столтенберг
Наступний матеріал
Керівництво "Олімпійського" не отримувало жодних запитів щодо проведення дебатів
Loading...

Суд у справі "тітушковода" Крисіна перенесли – не прийшов потерпілий

"Відмовляє в клопотаннях": адвокат "тітушковода" Крисіна просить відводу судді

У справі тітушковода Крисіна знову не змогли зачитати обвинувальний акт