Депортація кримських татар
Депортація кримських татар styler.rbc.ua

Справа про геноцид кримських татар: прокуратура Криму підписала повідомлення про підозру Сталіну і Берії

Депортація у 1944 році понад 225 тисяч представників кримськотатарського народу та інших національних груп призвела до часткового фізичного їх знищення, заявили у прокуратурі Криму

Прокуратура Криму, яка працює при Генпрокуратурі, заявляє про підписання підозри керівнику СРСР (у 1944 році) Йосипу Сталіну і голові НКВС Лаврентію Берії (у 1938-1945 роках) у вчиненні геноциду кримськотатарського народу у 1944 році. Про це інформує прес-служба Генпрокуратури

"На сьогоднішній день прокуратура АР Крим зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру і на даний час підготовлено проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 442 (Геноцид) КК України Сталіну Йосипу Віссаріоновичу та Берії Лаврентію Павловичу", – сказав прокурор Криму Гюндуз Мамедов.

Він додав, що це тільки початок: "Нами в рамках даного досудового розслідування будуть встановлені інші учасники, попередньо нами встановлені безпосередні виконавці даного злочинного наказу".

У Генпрокуратурі зазначають, що повідомлення про підозру у злочині депортації вже підписали. Крім того, у прокуратурі повідомляють про отримання висновку експерта Інституту демографії та соцдосліджень Національної академії наук України. У ньому зазначається, що насильницьке переселення у 1944 році понад 225 тисяч представників кримськотатарського народу та інших національних груп призвело до часткового фізичного їх знищення, додають у відомстві.

У грудні 2015 року прокуратура Криму почала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу і представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР у 1944 році. Цей факт розслідують за частиною 1 статті 442 КК України (геноцид).

За даними прокуратури, на сьогодні встановлено понад 250 сімей – потенційних потерпілих, це понад тисяча людей. Силовики як свідків та потерпілих допитали 63 людини.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 18 травня 2017 року, активісти повідомили про затримання кримських татар в окупованому Криму

Нагадаємо, 18 травня в Україні відзначили День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановують жертв депортації кримських татар 1944 року. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей. 18 травня в Україні відбулися меморіальні заходи, приурочені до Дня депортації кримських татар. Щорічно в цей день згадують трагічні події 1944 року. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

Попередній матеріал
Флагман "Сагайдачний" зламався одразу після ремонту – прокуратура судиться з підрядником
Наступний матеріал
"Я за посаду не тримаюся": Гройсман запропонував Раді розглянути питання про довіру до уряду
Loading...

Прокуратура Криму відкрила провадження щодо іноземних делегатів "Ялтинського форуму"

Мешканці окупованого Криму дедалі більше цікавляться безвізовим режимом

День пам'яті депортації: В окупованому Криму "силовики" блокують акції кримських татар

Джемілєв пояснив стратегію окупаційної влади щодо Криму

"ХХІ сторіччя, ніхто не міг уявити, що таке станеться": Кабмін проводить історичні паралелі щодо Криму

Справа про геноцид кримських татар: прокуратура Криму підписала повідомлення про підозру Сталіну і Берії