Омелян в суді
Омелян в суді 5 канал

Справа Омеляна: в суді почали зачитувати докази обвинувачення

Читайте по-русски
Сам міністр інфраструктури вважає справу НАБУ проти себе – замовною і політично вмотивованою

Докази обвинувачення у справі міністра інфраструктури Володимира Омеляна почали зачитувати в Солом'янському суді. Йому закидають декларування недостовірної інформації, передає "5 канал".

За версією слідства, він начебто записав на брата авто, яке придбав сам. А також не вказав у електронному документі оренду будинку в селі Іванковичі на Київщині. Раніше міністру інкримінували ще й незаконне збагачення. Але цю частину справи закрили – після того, як Конституційний Суд скасував відповідну статтю.

У засіданні оголосили перерву до 10 вересня. Омелян вважає справу проти себе замовною і планує оскаржити дії НАБУ в суді.

"Витрати стосовно оренди відповідного будинку за Києвом, які перевищують той рубіж, який передбачає декларування. Витрати на придбання автомобіля BMW X5, який, за версією обвинувачення, придбав безпосередньо Володимир Омелян, а не його брат. І саме з метою ухилення від декларування було цей правочин оформлено на брата", – уточнив прокурор САП Валентин Мусіяка.

"Після завершення цієї справи я все таки налаштований звернутися з позовом щодо дій НАБУ, бо я вважаю, що тут має місце чітко політична мотивація. За дивним збігом обставин ця справа була порушена після моїх публічних заяв щодо ситуації в авіаційній і залізничній сферах. І я би дуже хотів думати, що керівництво НАБУ жодним чином не покриває зловживань", – зазначив міністр інфраструктури.

Як повідомляв 5.UA, 13 вересня працівники Національного антикорупційного бюро вручили підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Потому детективи НАБУ пояснили підозру Омеляну. Зокрема, уточнили: йдеться про його ймовірне незаконне збагачення десятирічної давнини. Після цього Солом'янський районний суд заборонив Омеляну залишати територію України. Водночас адвокат міністра зазначив, що його підзахисному дозволили виїжджати за кордон для службового відрядження. Сам Омелян всі звинувачення на свою адресу відкидає.

Попередній матеріал
Стрімкий "доларопад": чому, попри міцну гривню, не всі імпортні товари дешевшатимуть
Наступний матеріал
"Поручительства Денісової шкодять українським позиціям у Міжнародному трибуналі" – фахівець дипакадемії МЗС