Курченко
Курченко politeka.net

Слідство у справі Курченка завершено – ГПУ

Читайте по-русски
Бізнесмен утік з України до Росії після подій Революції Гідності у 2014 році

Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ завершив розслідування стосовно українського бізнесмена Сергія Курченка. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

"Департаментом міжнародно-правового співробітництва ГПУ завершено розслідування за підозрою Курченка С. В., який підозрюється в участі в злочинній організації Януковича В. Ф. та вчиненні в її складі особливо тяжких злочинів проти держави Україна", – йдеться у повідомленні.

Луценко зазначив, що Курченку інкримінують заволодіння незаконне скрапленим газом, що належить ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укргазвидобування", у співучасті зі службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економіки, Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України", службовими особами обласних державних адміністрацій та іншими особами. В результаті згаданим підприємствам були завдані збитки в розмірі 2 196 176418,64 гривень. У подальшому ці гроші були відмиті і легалізовані, наголосив Луценко.

Також, за версією ГПУ, Курченко незаконно заволодів коштами ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в сумі 449 млн 963 тис. 820 грн. У подальшому ці гроші були відмиті і легалізовані.

Крім того, Курченка звинувачують:

  • у замаху на заволодіння коштами ПАТ "НАК "Нафтогаз України" в сумі 5 млрд 100 млн 036 тис. 180 грн;
  • у заволодінні коштами Національного банку України на загальну суму 787 396 148,99 грн., які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ "Реал банк" з подальшою легалізацією;
  • у заволодінні коштами ПАТ "Реал банк" в особливо великих розмірах на загальну суму 4 707 267 476,52 грн під час видачі кредитів підконтрольним Курченку підприємствам з ознаками фіктивності, з подальшою їх легалізацією;
  • у заволодінні коштами ПАТ "Брокбізнесбанк" на загальну суму 865 879 925,97 грн шляхом протиправного надання ПАТ "Брокбізнесбанк" міжбанківських кредитів на користь ПАТ "Реал банк" та незаконному розміщенні ПАТ "Брокбізнесбанк" коштів на кореспондентському рахунку в ПАТ "Реал банк", з подальшою їх легалізацією;
  • у заволодінні коштами ПАТ "Брокбізнесбанк" на загальну суму 1 436 723 153 грн шляхом видачі кредитів підприємствам з ознаками фіктивності, в порушення вимог чинного законодавства України, з подальшою легалізацією;
  • у заволодінні коштами ПАТ АБ "Укргазбанк" на загальну суму 502 311 170, 64 грн шляхом укладення фіктивних договорів купівлі-продажу цінних паперів - облігацій Державної іпотечної установи з ПАТ АБ "Укргазбанк" та Державною іпотечною установою, з подальшою легалізацією;
  • у заволодінні коштами ПАТ "Аграрний фонд" на загальну суму 2 069 194 000 грн шляхом укладення ПАТ "Брокбізнесбанк" фіктивних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ПАТ "Аграрний фонд" та договорів прямого РЕПО з Національним банком України, з подальшою легалізацією.

Генпрокурор також повідомив, що в ході розслідування цієї справи правоохоронці встановили інших осіб, які брали участь у злочинних діях.

Зазначається, що на сьогодні повідомлено про підозру 98 особам, у тому числі високопосадовцям (із них 12 вищих посадових осіб міністерств та відомств, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних компаній).

Із тих осіб, яким повідомлено про підозру, стосовно 42 осіб кримінальні провадження скеровані до суду для розгляду по суті. За наслідками судових розглядів на теперішній час ухвалено 27 обвинувальних вироків, чотири особи ухвалами суду звільнені від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Щодо 15 осіб тривають судові розгляди.

Загальна вартість арештованого майна становить понад 5 млрд грн, загальна сума відшкодованих збитків становить понад 1,5 млрд дол., зазначив Луценко.

Нині слідство працює для дачі оцінки іншим фігурантам цього кримінального провадження, резюмував генпрокурор.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що через "вояж" Бойка та Медведчука до Москви відкриють кримінальну справу

Також дивіться фотогалерею за темою:

Літало, лилося, палало: сутички під ГПУ у фото

/
/
/
/
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко
Автор фото – Сергій Нужненко
/
Автор фото – Сергій Нужненко

Попередній матеріал
Старі прийоми вперемішку з новими: як шахраї виманюють гроші з банківських карток
Наступний матеріал
Члени комісій від лідерки "Батьківщини" збираються красти мої голоси – Юрій Тимошенко
Loading...

Через "вояж" Бойка та Медведчука до Москви відкриють кримінальну справу – ГПУ

"Уроки арифметики для кандидата Ю": на Одещині блокували схему підкупу представників виборчих дільниць – ГПУ

Прокуратура відновила досудове слідство у справі Саакашвілі: що відомо

Ймовірне втручання Ситника в президентські вибори у США: ГПУ почала розслідування

"Ті самі 87 аркушів": у НАБУ розповіли про листування, яке отримали від ГПУ

"На жаль, в НАБУ є зрадники": Луценко спростував зникнення матеріалів щодо розкрадань в "оборонці"