"Слава Україні! Героям слава!": українські чоловіки й жінки вже століття разом боронять рідну землю

ООС Shutterstock
Цього дня, 14 жовтня, в Україні відзначається День захисників і захисниць України. Поціновуймо воїнів, які в різні часи обороняли й обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі

Це свято пов'язане з розвитком війська від часів Русі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил, які вже восьмий рік відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Про це раніше писав 5.ua.

Українське військо 1917-1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо.

14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії.

З початком сучасної російсько-української війни майже 400 тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України, пише "АрміяInform".

Українська армія постійно змінюється, посилюється, позбувається радянської спадщини та відроджує власні військові традиції. Наше військо стає однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима понад 7 років реального бойового досвіду оборонної війни – російсько-української.

Українська армія береже традиції предків та імена героїв, від воїнів-русичів і козаків – до січових стрільців і вояків УПА. У війську з'явилися назви легендарних українських полководців та підрозділів минулого: 24-та окрема механізована бригада (ОМБр) ім. короля Данила, 72-га ОМБр ім. Чорних запорожців, 93-тя ОМБр "Холодний Яр", 30-та ОМБр ім. князя Костянтина Острозького, 55-та окрема артилерійська бригада (ОАБр) "Запорізька Січ", 26-та ОАБр ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича, 58-ма окрема мотопіхотна бригада ім. Гетьмана Івана Виговського, 7-ма бригада тактичної авіації (БрТА) ім. Петра Франка, 299-та БрТА ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут.

Тяглість поколінь відбилась і в елементах одностроїв – шапка "мазепинка", нарукавний тризуб.

Гасло "Слава Україні" – "Героям слава" стало офіційним вітанням українського війська.

Поряд із чоловіками на захист Батьківщини протягом століть ставали жінки. До прикладу, відомі імена Христини Сушко та Харитини Пекарчук, які воювали в Армії УНР. У Легіоні Січових стрільців була Жіноча чота, співорганізаторкою якої була розвідниця Ольга Басараб. Сотні жіночих імен можна знайти серед героїв Другої світової, бійців УПА. У сучасній українській армії жінки теж пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій – снайперками, кулеметницями, розвідницями, механіками, інструкторками, медпрацівницями. Згідно з відкритими даними, станом на 2019 рік у порівнянні з 2009 роком кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів.

У День захисника України вшановуймо сучасних захисників України та героїв різних епох нашої історії. Це день, коли необхідно згадати загиблих вояків і подякувати всім громадянам, які присвятили життя захисту Української держави.

Читайте також: Хто вбив В'ячеслава Чорновола і що у головному відділенні СБУ робив колишній офіцер ФСБ РФ

Попередній матеріал
Спаплюжена реліквія: навіщо більшовики полювали на корону Данила Галицького і де вона тепер
Наступний матеріал
Із 15 жовтня Херсонщина перейшла у "червону" зону – які правила тепер діють і що заборонено
Loading...