Зоряна Скалецька
Зоряна Скалецька Зоряна Скалецька / Facebook

Скалецька розповіла, на скільки збільшать фінансування програми "Доступні ліки"

  Читайте по-русски
  Наразі пацієнти з цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу (інсулінонезалежним) отримують ліки за програмою "Доступні ліки", а з ЦД 1-го типу (інсулінозалежним) за програмою реімбурсації інсуліну

  Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька під час пресконференції повідомила, що фінансування програми "Доступні ліки" збільшать вдвічі. Також до програми з 1 квітня 2020 року додадуть більше інсулінів, передає "УП".

  "Розшириться програма "Доступні ліки". Фінансування збільшиться вдвічі, а також з 1 квітня додані інсуліни. У регіонах є нестача коштів для закупівлі інсуліну. Наступного року цієї проблеми не буде. Ми її вирішуємо включенням до програми "Доступні ліки", – повідомила Скалецька.

  Слід зазначити, що наразі пацієнти з ЦД 2-го типу (інсулінонезалежним) отримують ліки за програмою "Доступні ліки", а з ЦД 1-го типу (інсулінозалежним) за програмою реімбурсації інсуліну.

  "Держава за рік покриває більшу частину потреби в інсулінах із державного бюджету, решту мають профінансувати органи місцевого самоврядування. У тих областях, у яких місцева влада виконує свою частину зобов'язань, програма працює безперебійно і всі пацієнти вчасно отримують потрібні ліки. Переважна більшість проблем із нібито відсутністю інсулінів сьогодні виникають саме через невідшкодування місцевою владою аптекам вартості потрібних пацієнтам препаратів", – йдеться у повідомленні.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що МОЗ розширило перелік "Доступних ліків".

  Попередній матеріал
  Олександр Кольченко повернувся до навчання в університеті
  Наступний матеріал
  "Буцімто воював у Чечні разом з Яценюком": Мазур прокоментував те, що РФ передала Польщі матеріали щодо нього

  Прощавайте, жарти про почерк: як працює система електронних рецептів на ліки

  В Україні запрацював "електронний рецепт" – МОЗ

  Бюджет програми "Доступні ліки" збільшений на 30% – МОЗ

  МОЗ розширило перелік "Доступних ліків"

  Програму "Доступні ліки" доповнять новою послугою

  У МОЗ підсумували досягнення медреформи за рік та розповіли про плани на 2019-й