СІЗО
СІЗО 5 канал

СІЗО підвищеного комфорту: куди пішли гроші, зароблені на платних камерах у Києві – подробиці

Читайте по-русски
Новація принесла понад 180 тисяч гривень доходу в бюджет пенітенціарних установ

Куди пішли гроші, зароблені на платних камерах підвищеного комфорту в Київському СІЗО, показав міністр юстиції. На 45 тисяч гривень відремонтували 2 камери. Замінили майже все, і встановили навіть телевізор. У відремонтованих приміщеннях ув'язнені відбуватимуть покарання безплатно. Тож наскільки нині поліпшилися умови утримання в столичному СІЗО, бачив кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

Облущені стіни, тіснота і немає нормальних санвузлів. Ці троє молодиків уже давно чекають поліпшених умов. А поки що сидять в екстремальних камерах київського СІЗО.

"Старе, з часом трошки порушилося. Та як ви думаєте: Вам би було приємно в такому сидіти?" – кажуть чоловіки.

А от по сусідству з ними вже майже готель. Відремонтовані приміщення, де немає грибка та плісняви. Натомість новенькі меблі, а на стіні телевізор, який ловить декілька телеканалів.

Місця тут побільшало. Це одна з відремонтованих камер Київського СІЗО. Раніше були дерев'яні вікна, зараз металопластикові. Ну і також модернізували сантехніку.

На ці камери не витратили жодної копійки з державного бюджету, запевнив медійників міністр юстиції. Він інспектував оновлені приміщення. Їх відремонтували за гроші, які платили ув'язнені за проживання в камерах із поліпшеними умовами.

"У нас тут перебуває зараз 12 ув'язнених у платних камерах, які скористалися послугами. Майже всі вони оплатили перебування за місяць. І кошти, зібрані завдяки цій ініціативі в місті Києві, – це вже 140 тисяч гривень. І всі ці кошти ми направляємо на ремонт безкоштовних камер", – каже Денис Малюська, міністр юстиції України.

Дві камери, на троє осіб кожна, вже відремонтували. За декілька тижнів у Мін'юсті обіцяють показати велику – на 12 осіб.

"Заміняться ліжка, вікно, освітлення, вентиляція, основні моменти, підлога. Не більше ніж три тижні", – говорить Сергій Проценко, начальник державної установи "Київський слідчий ізолятор".

Такі оновлені камери лише для ув'язнених, яким ще не оголосили вирок. В одну з них уже готується переїхати Дмитро. Він чекає на вирок суду у справі про розбій. Умови, зізнається, були жахливі.

"Тут напевно гірше, ніж там. Там, напевно, краще буде", – каже Дмитро, ув'язнений.
А поки що йому показують нові умови.

"Ну, м'яке, зручне", – каже Дмитро по ліжко.

Чотири платні камери і дві відремонтовані безплатні загалом проблеми в Київському СІЗО не вирішують. Голова Мін'юсту заявляє: більшість приміщень у незадовільному стані, адже їм понад 100 років, грошей на ремонт постійно бракує. Водночас оновлювати старе влада не поспішає, адже розглядає варіант часткового переїзду київського СІЗО за межі столиці.

"Ми частково його розвантажимо. Зробимо на Бориспільській трасі слідчий ізолятор Київський. Але інвестиційної привабливості будівля XIX століття особливо не становить в тому сенсі, що цей – історична пам'ятка. Їх не можна знести, побудувати якісь нові будівлі, комплекси та офісні споруди", – відзначає Денис Малюська.

А тому наразі підтримуватимуть старі стіни коштами заможних в'язнів. Окрім столичного ізолятора, платні камери діють у декількох інших СІЗО по Україні. І це вже принесло понад 180 тисяч гривень доходу в бюджет пенітенціарних установ.

Мирослав Солонар, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Рівень небезпеки навчилися відрізняти на слух: яка ситуація на українських позиціях біля Оріхового – сюжет
Наступний матеріал
"Залякування і виховні бесіди": чому СБУ прийшла до учасника акції проти призначення Шкарлета
Loading...

Українці за час карантину уклали понад 11 тисяч шлюбів – Малюська

Чиновник часів Януковича, топменеджер Ахметова і професійний фехтувальник: все про нових міністрів

Кого не назвав Дубінський: ЗМІ опублікували розширений список імовірних нових міністрів

Нефьодов розповів про плани криміналізувати контрабанду

Офіс протидії рейдерству в дії: Зеленський допоміг кінорежисеру повернути житло

"В Україні занижені норми зберігання наркотиків" – Малюська