Антон Сененко
Антон Сененко 5 канал

"Залякування і виховні бесіди": чому СБУ прийшла до учасника акції проти призначення Шкарлета

Читайте по-русски
Такі дії називають поверненням спецслужб до стилю роботи часів СРСР

Не віддавати Міністерство освіти і науки під керівництво колишнього регіонала і плагіатора Сергія Шкарлета вимагають студенти, викладачі, молоді науковці, а тепер і академіки. Вчені звернулися з відкритим листом до президента. Копії направили прем'єр-міністру та голові Служби безпеки. Тож що обурило наукову спільноту, дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

Провідні вчені були не в захваті від ідеї поставити на чолі Міністерства науки і освіти людину, яку підловили на плагіаті. Протести молоді проти Сергія Шкарлета підтримували, але самі у справу не втручалися. Терпець урвався, коли до молодого науковця Антона Сененка навідалися співробітники Служби безпеки через його участь у студентській акції.

"Такі дії – прийти молодого хлопця, і допитувати, чи не вчинили ви злочин, а хто це вас туди направив, це, звичайно, обурило всіх", – говорить Сергій Рябченко, доктор фізико-математичних наук.

Тож висловилися і щодо дій СБУ, і щодо призначення плагіатора на відповідальну посаду.

"Звертаємося до вас з проханням з'ясувати підстави описаних дій СБУ, хто і з якого приводу їх санкціонував, вжити заходів проти такої "роботи" СБУ з науковцями, що виходять за покликом серця на захист держави і її майбутнього, її авторитету. Просимо Вас також припинити спроби призначення Шкарлета С.М. на високу посаду. Порушник норм етики і моралі таких посад обіймати не може", – йдеться з звернені.

Саме спроба прилаштувати Шкарлета у міністерство мала б зацікавити СБУ, переконаний науковець.

"Чому це прем’єр, всупереч Верховній Раді, яка не погодила це, призначає плагіатника на таку важливу посаду? Ось це питання державної безпеки", – говорить Сергій Рябченко, доктор фізико-математичних наук.

Колишня представниця уряду в парламенті та членкиня комітету з питань нацбезпеки каже: у монобільшості шукатимуть згоду щодо повноцінного призначення Шкарлета.

"Зараз треба буде справді зайти в законне русло, але на сьогодні це був найкращий вихід, який можна було знайти, тому що, знову ж таки, покладати на фракцію і щоб ми не дійшли згоди потім при голосуванні, це було б неправильно", – говорить Ірина Верещук, народна депутатка, "Слуга народу".

Ще один небезпечний сигнал у цій ситуації – повернення спецслужб до стилю роботи часів СРСР, вважають і науковці, і народні депутати з профільного парламентського комітету.

"Президент для того, аби впроваджувати свою політику, використовує ті методи, які насправді є ознакою поліцейської держави. Залякування, виховні бесіди, це все родом з Радянського Союзу", – зазначає Інна Совсун, народна депутатка, "Голос".

Але старі методи, що їх намагається застосовувати нова владна команда, вже не працюють.

"Головний висновок, що цей хлопець, до якого прийшов працівник СБУ, він не перелякався, вже ті часи минули, коли до когось приходив і представлявся, що я з КДБ, і то для людини був жах. А тепер всі посміялися, надрукували опис цієї події у Фейсбуці, і сміється вся країна", – говорить Сергій Рябченко, доктор фізико-математичних наук.

А молодий вчений Антон Сененко і після "бесіди" зі співробітником СБУ продовжує брати участь в акціях проти призначення Шкарлета.

"Людина, яка допускає в своїй "науковій" діяльності переписування чужого тексту, по суті крадіжку чужих ідей, вона не може правильно розуміти, що таке наука. Тому що наука це про нове", – каже Антон Сененко, кандидат фізико-математичних наук.

Освітяни і науковці продовжують наполягати: плагіатор має піти з міністерства. Народні депутати звернулися до СБУ з запитом щодо візиту їхнього співробітника до науковця. Журналісти також очікують відповіді від Служби безпеки на свій запит.

Ірина Шевченко, Ірина Сисак, Олексій Іванченков, "5 канал"

 

Попередній матеріал
СІЗО підвищеного комфорту: куди пішли гроші, зароблені на платних камерах у Києві – подробиці
Наступний матеріал
Обвал будинку в Дрогобичі: потерпілим родинам купили нові квартири – що кажуть люди про нове житло
Loading...

"СтопШкарлет: регіонал, корупціонер, плагіатор": активісти організували акцію під Кабміном – включення (оновлено)

Перший день після призначення Шкарлета: із МОН іде заступник міністра – активісти виходять на вулиці

Новому очільнику Міносвіти Шкарлету прийшли вручати "зашкварний" атестат

Після призначення Шкарлета: заступник міністра освіти Стадний подав у відставку

Реванш регіоналів: політолог прокоментував призначення Шкарлета в.о. міністра освіти

Приятель Табачника та плагіатор: Кабмін призначив нового в.о. міністра освіти Шкарлета