Акція протесту під Кабміном
Акція протесту під Кабміном 5 канал

Масштабна акція за відставку Шкарлета під Кабміном – як поліція не підпустила активістів до ОП

Читайте по-русски
Після схожого протесту до інституту, де працює один з мітингувальників, прийшов представник Служби безпеки

"Плагіатору не місце у міністерському кріслі". Кількасот людей пікетували Кабінет Міністрів. Науковці, студенти, викладачі та активісти вимагають звільнення новопризначеного виконувача обов'язків міністра освіти. Йдеться про колишнього ректора Чернігівської політехніки Сергія Шкарлета. Нарікань на нього у громадськості чимало. Мітингувальники переконують: він був близьким соратником Дмитра Табачника, на виборах балотувався від Партії регіонів, а ще полюбляє розкішні авто за державний кошт. Подробиці дивіться в сюжеті "5 каналу".

Удосвіта співробітники Міністерства освіти квапляться до праці. Тепер у них новий начальник. Виконувачем обов'язків чільника відомства призначили оскандаленого Сергія Шкарлета. Це його перший робочий тиждень. Крісло міністра освіти порожнє ще від березня – з часу відставки попереднього уряду.

Чи встигли познайомитися з новим шефом – від міністерських працівників довідатися не вдалося. Як і почути, що думають про таке призначення.

"Подивимося", – кажуть працівники.

"Якісь сподівання на нього покладаєте?" – уточнюють журналісти.

"Покладаємо", – відповідають працівники відомства.

Сам Сергій Шкарлет спілкування з пресою уникає.

Студенти, викладачі, науковці та громадські активісти – вийшли під стіни Кабінету Міністрів.

"Я не розумію, як може бути міністром людина, яка плагіатить наукові роботи. Тобто міністр освіти – це має бути авторитет", – каже Альона, студентка.

Сергій Шкарлет – ректор Чернігівської політехніки. До речі, під його керівництвом університет купив елітне авто за півтора мільйона гривень. Нагороди Шкарлет отримував з рук міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника. Його ідеям відданий і дотепер, переконують протестувальники. Зокрема, Шкарлет готовий обговорювати повернення до одинадцятирічки у школах. Окрім того, хоче скасувати ЗНО для заочників. В уряді не приховують, Сергія Шкарлета на посаду лобіювали ректори університетів.

"2014 році був ухвалений новий закон "Про вищу освіту". Цим законом встановлено, що ректори можуть бути на своїй посаді два терміни поспіль. Багатьох ректорів таке не влаштовує, тому що вже один свій термін вони пройшли", – говорить Олександра, учасниця акції.

Не хотіли бачити в Кабінеті Міністрів Сергія Шкарлета і народні депутати. Освітній комітет не рекомендував його до призначення. Утім урядовці знайшли, як обійти це.

Саме тому Сергія Шкарлета призначили не міністром, а виконувачем обов'язків. Бо для цього не потрібне схвалення парламенту.

"Наш викривач виявив 5 фактів академічного плагіату у публікаціях Сергія Шкарлета. Саме це дає підставу вважати, що він не відповідає посаді, яку він обіймає", – зазначає Світлана Благодєтєлєва-Вовк, координаторка антиплагіатної ініціативи "Дисергейт".

На акцію під Кабінетом Міністрів прийшов і науковець Антон Сененко. Каже, після схожого протесту до інституту, де працює, прийшов представник Служби безпеки. Такого візиту, каже чоловік, не очікував.

"Я запитав, чому він прийшов саме до мене. Цей куратор сказав, що я дуже поінформована особа щодо всього, що відбувається в науковій галузі в Україні. Його цікавили питання: хто організатор протесту, чи роздавали там гроші і які в мене були мотиви для того, щоби прийти на цю акцію", – каже Антон Сененко, співробітник Інституту фізики НАН України.

Десятки силовиків, щоправда не з СБУ, а поліції, стежили за акцією в середмісті столиці. Намагалися завадити мітингувальникам пронести під урядову будівлю декорації. Опісля протестувальники рушили до Офісу президента. Утім до самої будівлі їх не пропустили. Шлях перегородили силовики.

Сергій Барбу, Валерія Павленко, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не хочу на програму обміну в РФ": студенти в Одесі і Чернівцях вимагають відставки Шкарлета – з'явилася електронна петиція
Наступний матеріал
"Виштовхати з монополії": Гудименко розповів, як позбутися олігархату
Loading...

"СтопШкарлет: регіонал, корупціонер, плагіатор": активісти організували акцію під Кабміном – включення (оновлено)

Перший день після призначення Шкарлета: із МОН іде заступник міністра – активісти виходять на вулиці

Новому очільнику Міносвіти Шкарлету прийшли вручати "зашкварний" атестат

Після призначення Шкарлета: заступник міністра освіти Стадний подав у відставку

Реванш регіоналів: політолог прокоментував призначення Шкарлета в.о. міністра освіти

Одразу кілька акцій під Радою: наукова спільнота вийшла проти призначення міністром освіти Шкарлета