Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 5 канал / Час. Підсумки тижня

Шмигаль запевняє, що Кабмін не запроваджував обмежень на виїзд українців за кордон

  Читайте по-русски
  Прем'єр каже, що нині з європейськими урядами ведуться перемовини, що коли наших людей запрошують на роботу, вона має бути офіційною

  Прем'єр-міністр Денис Шмигаль називає фейком інформацію про нібито встановлення обмежень на виїзд українців за кордон. Про це він заявив 13 травня під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє "Укрінформ".

  "Щодо обмеження виїзду – це фейк і брехня. Жодних обмежень уряд не встановлював", – сказав Шмигаль.

  Прем'єр сказав, що сьогодні з європейськими урядами ведуться перемовини, що коли наших людей запрошують на роботу, вона має бути офіційною, у працівників мають бути медичні гарантії, а також гарантії нормальних умов праці, проживання та повернення в Україну.

  "Ми вперше отримали змогу на рівних вести діалог про захист інтересів наших людей в європейських країнах, і сьогодні компанії, які запрошують наших людей туди працювати, повністю цих умов дотримуються", – акцентував Шмигаль.

  При цьому прем'єр сказав, що "йдеться винятково про турботу про українців, зокрема створення для них гідних умов праці, а також уникнення "імпорту-експорту" коронавірусу з інших країн, де є спалахи COVID-19".

  Як повідомляв 5.UA, у Зеленського замовчали про обговорення з Дудою питання повернення заробітчан до Польщі. До цього, прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем'єру Вадиму Пристайку вести переговори з країнами ЄС щодо працевлаштування українців.

  Нагадаємо, посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив, що Кабінет Міністрів України нібито тимчасово заборонив українцям виїжджати на заробітки. Згодом 28 квітня 2020 року голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що до України звертаються держави-партнери щодо потреби в українських робітниках, але відправляти їх за кордон нині "нелогічно".
  Народний депутат з "Європейської солідарності" Микола Княжицький зазначив, що такі обмеження можливі лише в умовах надзвичайного стану, а в нас наразі надзвичайна ситуація. За його словами, замість боротьби з безробіттям та підняття економіки уряд запроваджує нелогічні та антиконституційні заборони.

  Пізніше стало відомо, що авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" заборонили виконати рейс із українськими заробітчанами за маршрутом Київ – Лондон, через 10 годин очікування літаку таки дали вилетіти з аеропорту. 

  Попередній матеріал
  Компанія Коломойського монополізувала очищення питної води
  Наступний матеріал
  Шмигаль розповів, коли розглянуть питання відкриття дитсадків
  Loading...