Багатоповерхівка
Багатоповерхівка twitter.com

Що таке нові Державні будівельні норми та чи перестануть у містах рости "свічки" – Зубко

Нові державні норми набули чинності з 1 вересня 2018 року

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" віце-премє'р-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Міністр пояснив: "Державні будівельні норми (ДБН) – це коли ми виходимо на вулицю і бачимо, що згідно з якимись нормами і правилами будують вулиці, дороги і дитячі садки і найголовніше – забудовують територію. Так от найголовніша мета ДБН – це безпека і комфорт людей, які проживають. І все, що відбувається, відбувається згідно з правилами, які повинні виконуватися всіма: і місцевим самоврядуванням, яке виділяє земельну ділянку, і забудовником. І найголовніше – щоб людина, яка купує квартиру, чітко розуміла, що вона буде в безпечному комфортному середовищі…".

Зі слів Зубка, нові ДБН мають регулювати, зокрема, щільність забудови: "Практично з 2001 року Україна не змінювала ДБН, і сьогодні ми йдемо до того, щоб привести ДБН до того, як це працює в Лондоні, Берліні чи США... Ми сьогодні вводимо конкретне правило, що залежно від розміру земельної ділянки, повинно бути забудовано тільки чітко 30% цієї земельної ділянки. Від поверховості має залежати площа цієї земельної ділянки. А на одному гектарі має бути не більше 450 людей з урахуванням поверховості… І нові державні норми вступили в дію з 1 вересня".

Він також розповів, як у Мінрегіонрозвитку збираються боротися з хаотичною забудовою, коли ніби нізвідки у містах виростають "свічки": "ДБН існували завжди. Їх було потрібно просто виконувати. Зараз ми їх практично вдосконалили так, щоб прибрати оце подвійне трактування. Наприклад, розв'язується питання, яка має бути поверховість тієї чи іншої будівлі на Оболонському проспекті. Ми хочемо, щоб у генеральному плані зараз була нанесена блакитна лінія, – ми вводимо це з 1 вересня, – яка чітко визначає в цьому районі, в цьому кварталі поверховість будівлі у зв'язку із історико-культурним чи архітектурним середовищем. І це вирішується під час ухвалення генплану. І тоді вже жоден чиновник не зможе вирішити, в тому числі за корупційної складової, чи можна там побудувати 7 поверхів, чи можна дати 16. А можливо, і 35 – можна ж поставити "свічку". Це питання прибутку, бо ми розуміємо, що на одній і тій самій земельній ділянці можна отримати 35 чи 24 поверхи".

Що розповів Зубко про те, як каратимуть забудовників, які не виконуватимуть нові ДБН чи умисне їх порушуватимуть, а ще – як планують розв'язувати питання паркувальних місць – дивіться далі у повному відео інтерв'ю вище.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Дим, кувалди, тактична група поліції: масова бійка через скандальну АЗС на Позняках – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": українсько-канадський поліфункціональний артист Сергій Марченко на "5 каналі"
Наступний матеріал
РФ передала українську зброю з окупованого Криму бойовикам на Донбасі: реакція Нацполіції
Loading...

"Шлях з Прибалтики до Балкан": Кабмін пропонує Молдові побудувати міст через Дністер

Покриє окуповані території: на Донбасі стартувало будівництво телевежі

"БлогПост": Освіта після літа, або Нова українська школа в дії

Луценко: Журналістка "Схем" відмовилася надавати інформацію слідству

У Денісової прокоментували рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям окупованих територій

Росія, відправивши ФСБ для розслідування вбивства Захарченка, визнала, що окупувала Донбас – Геращенко