Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

Росія, відправивши ФСБ для розслідування вбивства Захарченка, визнала, що окупувала Донбас – Геращенко

  Геращенко зазначила: те, що сьогодні відбувалося в Мінську, "лише утверджує в думці, що вбивство ватажка бойовиків у Донецьку було сплановано його кураторами з Москви (Кремль зачищає свідків своїх злочинів і своїх подільників на окупованому Донбасі), або ж це були кримінальні рейдерські розбірки між самими терористами"

  Представники РФ на засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у середу, 5 вересня, в Мінську відмовилися надати інформацію українській стороні і ОБСЄ про відправку будь-яких слідчих на Донбас для розслідування загибелі глави "ДНР" Олександра Захарченка в Донецьку. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко у Facebook, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Українська сторона зажадала від РФ негайно надати повну інформацію щодо фактів і заяв, які з'явилися в ЗМІ, щодо того, що російська сторона спрямувала на окупований Донбас якихось слідчих – розслідувати вбивство ватажка бойовиків", – зазначила вона.

  "По-перше, це грубе порушення українського законодавства, оскільки на українській території слідчі дії можуть провадити лише українські слідчі органи, або – з дозволу відповідних структур, а Київ росіянам таких дозволів не давав. По-друге, це і порушення Кримінального кодексу РФ, який передбачає, що слідчі органи можуть працювати лише на території федерації. І фактично, це визнання окупації Донбасу РФ, якщо там нишпорять уже не лише військові, ФСБшники, "потєряшкі", а й слідчі", – додала Геращенко.

  "Росіяни категорично відмовилися надати ОБСЄ та Україні будь-яку інформацію щодо цих своїх слідчих груп. Крім того, у звітах СММ ОБСЄ зафіксовано, що росіяни також відмовилися показати тіла підірваних бойовиків і не допустили до лікарень, де перебувають поранені. Це ще раз свідчить про російський слід зачистки подільників", – зауважила вона.

  Геращенко зазначила: те, що сьогодні відбувалося в Мінську, "лише утверджує в думці, що вбивство ватажка бойовиків у Донецьку було сплановано його кураторами з Москви (Кремль зачищає свідків своїх злочинів і своїх подільників на окупованому Донбасі), або ж це були кримінальні рейдерські розбірки між самими терористами".

  Як повідомляв 5.UA, 31 серпня ватажок сепаратистів так званої "ДНР" Олександр Захарченко загинув у результаті вибуху в донецькому ресторані "Сєпар". За непідтвердженими даними, власником закладу був сам Захарченко. 

  Попередній матеріал
  У Балуха сильні болі в печінці, він втрачає вагу – правозахисники
  Наступний матеріал
  Лондон наполягатиме на розширенні антиросійських санкцій – Мей

  Геращенко розповіла, як розриватимуть договір про дружбу і партнерство з РФ

  Росія "спалилася": журналіст вказав на промовистий момент у ліквідації Захарченка

  Геращенко повідомила про погіршення здоров’я Сенцова та Балуха

  Геращенко розповіла, доки Кремль утримуватиме українських бранців

  Україна готова помилувати двох росіян, щоб розблокувати процес звільнення бранців Кремля – Геращенко

  Росія відмовилася від переговорів щодо обміну 36 громадян РФ на бранців Кремля – Геращенко