Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

Росія відмовилася від переговорів щодо обміну 36 громадян РФ на бранців Кремля – Геращенко

  Геращенко заявила, що РФ затягує час, говорячи про неможливість звільнення Сенцова

  Російська сторона не погодилася провести ініційовані Україною переговори у Мінську щодо обміну 36 засуджених громадян РФ на українських політичних в’язнів.

  Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі на Мінських переговорах, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

  "На жаль, російська сторона і омбудсмен РФ Тетяна Москалькова відкинули ініціативу зустрітися в Мінську і обговорити ініціативу України щодо передачі РФ 36 її громадян в обмін на політв‘язнів Кремля. Росії її громадяни просто не потрібні", – заявила вона на своїй сторінці в Facebook за підсумками переговорів робочих підгруп Тристоронньої контактної групи у Мінську.

  За словами Геращенко, 22 росіяни, засуджені в Україні за підготовки терактів, диверсії, шпигунство, участь в незаконних озброєних формуваннях і військових діях, написали звернення до президента РФ Володимира Путіна з проханням перемістити їх в РФ замість утримуваних у російських в’язницях громадян України.

  Ці звернення вже направлені дипломатичними каналами в МЗС РФ, а також про це проінформовані представники Росії в гуманітарній підгрупі і Тристоронній контактній групі, а також ОБСЄ.

  Зокрема, Геращенко заявила, що РФ затягує час, говорячи про неможливість звільнення Сенцова.

  Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

  "Те, що городить омбудсвумен РФ Т. Москалькова про неможливість звільнення Сенцова і якусь загадкову "нову правову угоду" між РФ і Україною – це, звичайно, маячня, банальне і лицемірне затягування часу, фарс, підлість й продовження тактики шантажу долями живих людей", – підкреслила Геращенко.

  Вона наголосила, що єдине, що потрібно для звільнення українських бранців Кремля і заручників з окупованих територій - це політична воля і бажання президента РФ Путіна.

  Нагадаємо, незаконно заґратований український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля ще 14 травня. 7 серпня адвокат Сенцова розповів про погіршення здоров'я українця. 8 серпня сестра Сенцова отримала від нього лист, у якому українець каже, що "кінець близький, і він це не про звільнення". Зі слів сестри, ув'язнений майже не піднімається з ліжка. 8 серпня його сестра Наталя Каплан повідомила, що стан здоров'я Сенцова катастрофічний. Нагадаємо, загалом у Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів.

  Попередній матеріал
  Військовий експерт оцінив, наскільки швидко зреагує НАТО у випадку прямої атаки з боку РФ
  Наступний матеріал
  "БлогПост": Парадо-зрада, або кому заважає парад на День Незалежності – відео
  Loading...

  "Люди в усьому світі називають твоє ім'я": у Львові влаштували акцію на підтримку Сенцова

  "Солідарність з Олегом Сенцовим": під посольством РФ нагадали про українських політв'язнів

  "Хочете нове кіно – витягайте Сенцова": сестра про його творчість у казематах

  Сестра назвала умову, за якої Путін погодиться звільнити Сенцова

  Сестра про обмін Сенцова: "Це ширма, домовленості будуть інші"

  Сестра розповіла, на що пішов Сенцов, аби уникнути примусового годування