Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

Геращенко повідомила про погіршення здоров’я Сенцова та Балуха

Також, була обговорена проблема затриманих українських рибалок та питання засуджених українських судів до лютого 2014 року, які відбувають покарання на окупованих територіях і мріють про переміщення на території, підконтрольні українській владі

Після зустрічі з Людмилою Денісовою щодо ситуації з політв’язнями, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила про тривожну інформацію стосовно стану Володимира Балуха, Олега Сенцова та інших політв’язнів. Про це вона написала у Facebook.

"Маємо тривожну інформацію про погіршення стану здоров‘я Володимира Балуха, Олега Сенцова, інших. На жаль, жодної відповіді на всі пропозиції до РФ в рамках гуманітарної підгрупи в Мінську, через МЗС чи інституту омбудсменів щодо передачі громадян РФ, засуджених за тероризм, диверсії, участь в бойових діях, в обмін на звільнення українців, немає", – зауважила Геращенко.

Також, була обговорена проблема затриманих українських рибалок та питання засуджених українських судів до лютого 2014 року, які відбувають покарання на окупованих територіях і мріють про переміщення на території, підконтрольні українській владі.

"Ці громадяни, які засуджені за злочини, також є українськими громадянами. Українська сторона готова сприяти їх переміщенню, офіс уповноваженої (Денисової – ред.) готовий цим займатися (бо має відповідні звернення від родин і від самих засуджених). Вже 4 рази в рамках мінської групи я передавала представникам ОБСЄ цю інформацію і відповідні контакти офісу, але немає просувань і в цьому питанні через штучні перепони з боку ОРДЛО", – зазначила вона.

Геращенко запевнила, що поки РФ не дасть "відмашки", не буде жодних просувань у питанні звільнення заручників чи пошуку зниклих.

"На жаль, Кремль не зацікавлений в прогресі в цих важливих питаннях", – наголосила Геращенко.

Довідка. Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення.

Попередній матеріал
Знайти і повернути зниклих кримців: у Києві під посольством РФ відбувся пікет "Де Ервін?"
Наступний матеріал
Прес-конференція керівництва Мінінформполітики України – відео

Геращенко розповіла, доки Кремль утримуватиме українських бранців

Україна готова помилувати двох росіян, щоб розблокувати процес звільнення бранців Кремля – Геращенко

Росія відмовилася від переговорів щодо обміну 36 громадян РФ на бранців Кремля – Геращенко

Росіяни масово пишуть "прошенія" до Путіна про обмін – подробиці від Денісової

В обмін на українських політув’язнених: Україна готова помилувати 11 росіян, які звернулися до Путіна

Двоє росіян просять Путіна обміняти їх на українських бранців