Геращенко повідомила про погіршення здоров’я Сенцова та Балуха

Також, була обговорена проблема затриманих українських рибалок та питання засуджених українських судів до лютого 2014 року, які відбувають покарання на окупованих територіях і мріють про переміщення на території, підконтрольні українській владі

Після зустрічі з Людмилою Денісовою щодо ситуації з політв’язнями, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила про тривожну інформацію стосовно стану Володимира Балуха, Олега Сенцова та інших політв’язнів. Про це вона написала у Facebook.

"Маємо тривожну інформацію про погіршення стану здоров‘я Володимира Балуха, Олега Сенцова, інших. На жаль, жодної відповіді на всі пропозиції до РФ в рамках гуманітарної підгрупи в Мінську, через МЗС чи інституту омбудсменів щодо передачі громадян РФ, засуджених за тероризм, диверсії, участь в бойових діях, в обмін на звільнення українців, немає", – зауважила Геращенко.

Також, була обговорена проблема затриманих українських рибалок та питання засуджених українських судів до лютого 2014 року, які відбувають покарання на окупованих територіях і мріють про переміщення на території, підконтрольні українській владі.

"Ці громадяни, які засуджені за злочини, також є українськими громадянами. Українська сторона готова сприяти їх переміщенню, офіс уповноваженої (Денисової – ред.) готовий цим займатися (бо має відповідні звернення від родин і від самих засуджених). Вже 4 рази в рамках мінської групи я передавала представникам ОБСЄ цю інформацію і відповідні контакти офісу, але немає просувань і в цьому питанні через штучні перепони з боку ОРДЛО", – зазначила вона.

Геращенко запевнила, що поки РФ не дасть "відмашки", не буде жодних просувань у питанні звільнення заручників чи пошуку зниклих.

"На жаль, Кремль не зацікавлений в прогресі в цих важливих питаннях", – наголосила Геращенко.

Довідка. Сенцова затримали працівники ФСБ РФ у Криму навесні 2014 року. Його етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд у серпні 2015 року засудив його до 20 років ув'язнення.

Попередній матеріал
Знайти і повернути зниклих кримців: у Києві під посольством РФ відбувся пікет "Де Ервін?"
Наступний матеріал
Прес-конференція керівництва Мінінформполітики України – відео

Геращенко розповіла, доки Кремль утримуватиме українських бранців

Україна готова помилувати двох росіян, щоб розблокувати процес звільнення бранців Кремля – Геращенко

Росія відмовилася від переговорів щодо обміну 36 громадян РФ на бранців Кремля – Геращенко

Росіяни масово пишуть "прошенія" до Путіна про обмін – подробиці від Денісової

В обмін на українських політув’язнених: Україна готова помилувати 11 росіян, які звернулися до Путіна

Двоє росіян просять Путіна обміняти їх на українських бранців