Скріншот відео

Перекриття от-от завалиться: у Макарові школярі вчаться в аварійній будівлі – як вирішуватимуть проблему

Дірки на стелі, пліснява на стінах, напівжива стріха та купа непотребу – у такому стані спортзал

Дірявий дах, розбиті шибки та грибок на стінах – у такому стані природничо-математичний ліцей у Макарові, на Київщині. Замість спортзали адміністрація закладу влаштувала комору. Тепер там зберігають увесь шкільний непотріб: старі парти та стільці, підручники, горщики з-під квітів та ганчірки. Місцеві кажуть, школу звели ще у ХVIII столітті і тоді використовували як польський костел. Згодом добудували ще цегляну прибудову. Нині ж аварійну будівлю районні чиновники планують закрити. Та попри це до першого вересня тут готуються: фарбують ґанок та наводять лад у класах.

Першою на сполох забила Юлія Олексишина – мати двох дітей.

"Дах провалений, стропи, на яких він тримається повністю струхли, там все дерев'яне, все сухе, там голі дроти без ізоляції. Є людські норми, є пожежні норми, санітарні, тут цього нема. Жодна дитина не може навчатися в таких умовах", – каже мати школярів.

Її старший син навчається у четвертому класі, а за два тижні піде до першого класу дочка. Після численних дописів у соцмережах на інспекцію приїздили посадовці.

"Так як я мама – мені не байдужа доля ні моєї дитини, ні чужої. Я вам скажу більше, тут вчилась я, вчився мій батько і дідусь. Коли ще я вчилась тоді вже школа в аварійному стані була і стеля падала", – каже Юлія.

Перед початком навчання будівлю намагаються привести до ладу. На ґанку технічні працівниці старанно вимальовують візерунки, але до приміщення без дозволу директора не пускають.

На робочому місці директора природничо-математичної школи немає. Пояснити, де адміністрація закладу, не може і завгосп.

Пробратися до школи вдається лише через аварійний вихід, який прибиральниці вочевидь закрити не встигли. Дірки на стелі, пліснява на стінах, напівжива стріха та купа непотребу – це спортзал. Тепер він нагадує радше звалище старих парт, підручників та сміття. Для уроків фізкультури спортзал обладнали поверхом нижче, у звичайній класній кімнаті. Батьки побоюються, що перекриття аварійної школи може не витримати ваги непотребу та згодом завалитися.

Натомість голова Макарівської районної ради стверджує, що першого вересня школярі до аварійної будівлі не підуть. Олександр Гулак каже, що кілька разів на інспекцію виїздили міські чиновники. Нині ж очікують технічний звіт, який дасть можливість ухвалити рішення про закриття закладу. Дітей тимчасово переведуть до нового корпусу по сусідству. Втім, нова будівля не може вмістити чотири сотні учнів. Тож частина навчатиметься у другу зміну, решту переведуть до інших закладів.

"Усно вони нам вже сказали, що 99% дадуть негативний звіт, що типу користуватися будівлею неможливо. Ми вже прийняли ряд варіантів, продумали що можна довозити автобусом в інші школи, які не так переповнені", – пояснив Гулак.

За словами голови Макарівської райради, ще два роки тому а Макарові вирішили звести нову школу і вже мають відповідний проект. Підрахували, що на її зведення потрібно понад 20 мільйонів гривень. Частково профінансувати будівництво мають у Київській обласній адміністрації. Однак досі жодних підготовчих робіт так і не розпочали, тож говорити про відкриття нового закладу зарано.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Переміщення ворожої техніки в ОРДЛО: чи чекати чергового загострення на Донбасі
Наступний матеріал
"Там свої закони": Денісова про загрозу примусового годування Сенцова

Булінг у школі: торік в Україні нарахували майже 110 тис. звернень

Моя дитина – жертва булінгу: що робити батькам – практичні поради від психолога

Протидія насильству: в Одесі для школярів проведуть виховні бесіди на початку навчання

"Вже не мрія, а реальність": у вересні 450 тис. першачків підуть до "Нової української школи"

Смерть з невідомих причин: у черкаському санаторії "Сосновий бір" померла 13-річна дівчинка

"Нова українська школа – старт реформи, участь громад": Всеукраїнська серпнева конференція – трансляція