Проводжають призовників в Одесі
Проводжають призовників в Одесі Скріншот відео

Самусь пояснив, як призов в армію можна зробити привабливим

Читайте по-русски
За три місяці людині можна дати інтенсивну бойову та ідеологічну підготовку, зазначив заступник директора центру дослідження армії

Заступник директора центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" пояснив, як призов в армію можна зробити привабливим.

"Треба абсолютно змінювати саму модель і розуміння призову. Ми вважаємо, що він залишається репресивним, з радянською ментальністю. Через це люди так і вставляться до призову. Він розглядається як виклик чи загроза. Призов має бути привабливим. Його можна зробити коротшим і ефективним. За три місяці можна дати інтенсивну бойову, медичну, інформаційну, ідеологічну підготовку", – сказав Самусь.

Він додав: "Коли молода людина розумітиме, що за три місяці вона отримає розвиток. Не буде рік просто підмітати плаци, ходити стройовою, яка ніколи в житті не пригодиться, а отримає корисні навички і буде самореалізована. І цю модель влаштувати в мобілізаційну підготовку, і в професійну армію, і в територіальну оборону. Але це концептуальні зміни. Це не стосується віку. Це стосується менталітету Генерального штабу і Збройних сил, які мають розуміти це".

Дивіться повне відео розмови за посиланням:

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким планується призвати на строкову військову службу, починаючи з 18 років.

Попередній матеріал
101 річниця Злуки: як у Львові відзначали День Соборності
Наступний матеріал
Виступ Володимира Зеленського на економічному форумі в Давосі – відео
Loading...

Зеленський підписав указ про призов у 2020 році на строкову службу з 18 років

Скасують чи ні обов'язковий призов в Україні: наміри міністра оборони та реакція бійців ООС – сюжет

Осінній призов: який настрій у волинських призовників та на які недуги найчастіше скаржаться – сюжет

Військовий комісар розповів, чи скасують призов до армії

Осінній призов: відомо, скількох строковиків чекають на службу

У Києві стартує призовна кампанія на строкову службу