В Україні триває осінній призов
В Україні триває осінній призов 5 канал

Скасують чи ні обов'язковий призов в Україні: наміри міністра оборони та реакція бійців ООС – сюжет

Читайте по-русски
Нині вже триває осінній призов. Набрати мають понад 15 тисяч строковиків у всі силові структури

Попри озвучений намір міністра оборони скасувати обов'язковий призов, він триває. У майбутньому строкової служби може і не бути. Водночас армійці, які боронять східні кордони держави, таку ініціативу не схвалюють. Деталі дізнавалася журналіст "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Більше сотні призовників отримали повістки і вже розподілені в різні частини для проходження служби. Новобранців відправляють до прикордонників та нацгвардійців.

Серед цієї сотні призовників є й ті, хто повістку від військкомата не отримував, утім добровільно вирішив йти служити.

"У мене брат служить вже сьомий місяць у Львові у прикордонних військах. Подзвонив і каже, що добре. Я відправився. Всі служили в сім'ї", – розповідає призовник Богдан.

Осінній призов стартував 1 жовтня. Набрати мають понад 15 тисяч строковиків у всі силові структури. На фронт їх не відправлятимуть.

"Для того щоб одна людина воювала і стріляла, її потрібно, щоб обслуговувало два-три чоловіки в тилу. Тому, це не те, що важливо, це дуже важливі завдання вони виконують", – переконаний начальник відділу комплектування штабу командування сухопутних військ Микола Качаненко.

Утім у майбутньому строкової служби може і не бути. Міністр оборони Андрій Загороднюк озвучив свої плани – скасувати обов'язковий призов. Каже, хоче будувати професійну армію. Утім, додає, що все відбуватиметься поступово.

"Це моя персональна ціль. Це не буде скоро, це не буде протягом року, але це моя персональна ціль – скасувати призов. І це позиція держави взагалі, що ми рухаємось до професійної армії згідно із стандартами НАТО, яка підготовлена, оснащена", – таку думку висловив міністр оборони Андрій Загороднюк.  

Певна конкретика і терміни щодо переходу на контрактну армію може з'явитися вже до кінця року. А от остаточно визначитися міністр оборони обіцяє вже в наступному. У військкоматах кажуть, заяву міністра чули, але офіційних розпоряджень не отримували. Тож осінній призов триває.

"Ми бачили цю інформацію на сайті Міністерства оборони, але ми виконуємо на даний час закон України, вказівки начальника Генерального штабу та накази міністра оборони і відповідно до наказу президента відправляємо призовників до військ", – розповідає начальник відділу призову одеського обласного військкомату Сергій Скоробагатько.

За словами начальник відділу комплектування штабу командування сухопутних військ Миколи Качаненка, щоб таку важливу реформу втілити в життя, треба спланувати і провести дуже багато заходів. Тому ніяких вказівок стосовно скасування призову на строкову службу не отримували.

Армійці, які боронять східні кордони держави, від ініціативи міністра не в захваті. Зазначають, забезпечення бойових частин – справа рук, зокрема і строковиків. Тож не розуміють, хто виконуватиме ці завдання.

"Призовники на даний момент виконують дуже багато важливих завдань у тилу. Тих завдань, які не можуть виконувати контрактники, які готуються постійно воювати. Якщо говорити про нашу частину, то наш батальйон забезпечує повністю всю життєдіяльність бригади", – впевнений військовослужбовець бригади швидкого реагування НГУ з позивним "Арей".

Боєць ООС
Боєць ООС5 канал

А ще, кажуть армійці, призовники після строкової служби підписують контракт зі Збройними силами. А це підвищує обороноздатність країни.

Заступник київського міського комісара Юрій Ватрич впевнений, що близько 40 відсотків по закінченню строкової служби чи в момент її проходження бажають проходити військову службу за контрактом.

Нагадаємо, що ідея скасувати строкову службу для України – не нова. Такий експеримент у 2013-му вже намагались провести за вказівкою тодішнього президента Віктора Януковича. Вже наступного року життя внесло свої корективи – почалася війна на Донбасі. Це призвело до того, що практично ціле покоління чоловіків виявилося не готовим до захисту своєї країни. А відсутність військових компенсували добровольцями

Як повідомляв 5.UA, під час брифінгу військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін заявив, що скасування строкової військової служби найближчим часом не слід очікувати. На сьогодні залишається змішана система укомплектування армії.

Попередній матеріал
День пам'яті жертв Голодоморів: у всіх храмах ПЦУ лунатимуть молитви за душі заморених голодом
Наступний матеріал
В Україні оновили вимоги до фото на біометричні документи (оновлено)
Loading...

Осінній призов: відомо, скількох строковиків чекають на службу

В ОРДЛО масштабна призовна кампанія – студентам і випускникам шкіл заборонено виїжджати

"Йшов на роботу, а потрапив у казарму": що робити, коли вас силоміць ведуть до військкомату

"Косити – не моє": призовники розповіли про своє ставлення до служби в армії

Зеленський 4 рази ухилявся від призову – Міноборони

Військовий комісар Києва назвав кількість громадян, які підлягають призову на строкову військову