Призов Одеса
Призов Одеса 5 канал

"Косити – не моє": призовники розповіли про своє ставлення до служби в армії

Читайте по-русски
У найближчі три місяці новобранці навчатимуться в підготовчих центрах – Десні та Старичах. Попереду вивчення статуту, військової техніки та зброї

Весняний призов розпочався в Україні. Перші бійці вже вирушили на підготовку до навчальних центрів. За три місяці вони мають вивчити статут, опанувати військову техніку та зброю. Після цього солдати продовжать службу у військових частинах.

Разом із коханою вчителя фізкультури Романа Кисляка до армії проводжає вся родина. Хлопець сподівається, що найближчий рік його підтримуватимуть не лише близькі, але й майбутні товариші по службі.

"Скільки хлопців служили, скільки друзів приходять звідти, розповідають, скільки армійських друзів приїжджають. Не армія, а казка", – жартує призовник Роман Кисляк.

"Сльозами, звичайно, сприйняла: один день кричала: ну і нехай забирають, інший  вдома сиди, не відпущу", розповідає мати хлопця.

Ще один призовник Дмитро Душенковський наприкінці грудня отримав диплом магістра з біоінженерії та встиг попрацювати за фахом. Проте повістка до військкомату скоригувала плани хлопця.

"Потрапив в армію, як і більшість людей, за порядком. Вирішив, що косити не моє. Кожен поважаючий себе чоловік повинен пройти військову службу, повинен пройти ази, відчути, тому що чоловіки повинні захищати свою країну. Хочу спробувати, що це таке, який я в цій системі: витримаю, не витримаю фізнавантаження, психнавантаження", міркує призовник Дмитро Душенковський.В найближчі три місяці новобранці навчатимуться у підготовчих центрах Десні та Старичах. Попереду вивчення статуту, військової техніки та зброї.

"Це початкова справа: стріляють на 150-300 метрів поодинокими автоматичними для того, щоб показати, що таке зброя, як із нею працювати", пояснює військовий комісар Одеського обласного військкомату Юрій Беляков.

До навчальних центрів вони вирушають під армійські пісні. А вже з підготовчих центрів строковики поїдуть у військові частини.

"Служба йде 18 місяців для тих, хто не має вищої освіти, та 12 які мають вищу, плюс в 14-му році був указ Президента щодо категоричної заборони залучати строковиків до служби в АТО (ООС). Тому будуть проходити на базах, складах арсеналів та військових частин забезпечення", зауважує Юрій Беляков.

Завершиться призов 30 червня. Лише з Одеської області до лав Збройних сил планують направити тисячу сто юнаків.

Ольга Дунська, Одеса, "5 канал".

Попередній матеріал
"Після трагедії з Нотр-Дамом – це бальзам на рани": Україна повернула Франції вкрадений шедевр
Наступний матеріал
"Великоднє перемир'я" на Донбасі: ворог не припиняє обстріли із забороненого озброєння
Loading...

Зеленський 4 рази ухилявся від призову – Міноборони

Сьогодні розпочався весняний призов – деталі

Весняний призов-2019: уряд затвердив кількість строковиків

На Львівщині шириться фейк про особливий спосіб роздачі повісток з воєнкомату

Приписна кампанія стартувала на Харківщині: що треба знати юнакам

У яких випадках представники військкоматів можуть затримати людину на вулиці – юрист