5 канал

Приписна кампанія стартувала на Харківщині: що треба знати юнакам

Цього року стати на військовий облік мають майже 8 тисяч хлопців

На Харківщині стартувала приписна кампанія. Приписне свідоцтво майбутні військовослужбовці отримують після проходження медичної комісії.

Перед проходженням медкомісії – короткий інструктаж. У коридорі військкомату майбутні захисники: перша група з 9-х випускників однієї з харківських шкіл.

Викладач захисту вітчизни школи №150 Андрій Лоскутов зазначає, що це також додаткова можливість перевірити стан здоров'я юнаків.

Офіційно приписна кампанія стартувала з 1 січня. Щоб отримати відповідне свідоцтво, хлопці, яким виповнюється 17 років, мають пройти медкомісію. В її складі – 9-ро лікарів різного профілю.

Проблеми із серцем, шлунком та кишечником – ці недуги найчастіше з'являються в картках молоді. Чи призвуть до війська, залежить від тяжкості захворювання.

"Цукровий діабет – звичайно, хлопчик не придатний. Або вроджений порок серця – оперований порок серця, його теж вважають не годним. А в іншому ми дивимося – чи тимчасово не придатний, дається відстрочка для лікування і спостереження", – пояснює терапевтка Валентина Красько.

Непридатними до військової служби в середньому за всю приписну кампанію зазвичай визнають десять відсотків. Та основна проблема, кажуть у військкоматі, – несвоєчасна постановка на військовий облік. Відсутність приписного свідоцтва може завадити вступу до вишу.

"Документи приймаються у вищі навчальні заклади тільки за наявності у приписника призовного свідоцтва, якщо він визнаний придатним до військової служби, а якщо не придатний до військової служби, – це військовий квиток. Батьки приходять, бо приписники несвоєчасно встали на військовий облік і не вступили до того чи іншого навчального закладу", – розповідає заступник комісара обласного військкомату Олександр Томашевський.

Цього року на Харківщині мають поставити на військовий облік майже вісім тисяч хлопців, яким виповнюється 17 років.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
РФ не має права використовувати українських моряків у своїй політичній грі – посольство США
Наступний матеріал
"БлогПост": Як "Паша-мерседес" прокляттями на той світ музейників відправляв і хизувався цим

"Позаду були відірвані сидіння": подробиці смертельної ДТП біля Харкова за участю маршрутки

Невідомі напали з ножем на заступника директора Харківобленерго – подробиці

На Харківщині сталася ДТП зі смертельними наслідками – що відомо

"Тримайтесь, браття": у Харкові курсанти влаштували акцію на підтримку українських моряків – відео

У Харкові обвалився торговельний павільйон: з-під завалів уже витягли 4 осіб – відео

В Україні узаконили трансплантацію органів: чому й досі не провели жодної операції