Призов
Призов 24tv.ua

У Міноборони не проти скоротити термін служби призовників – пояснення Загороднюка

  Читайте по-русски
  Загороднюк додав, що для багатьох молодих людей, у яких немає шансів вступити до вузу з різних причин, військова служба може стати гарною альтернативою

  Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив про можливість скорочення терміну служби за призовом, який зараз становить півтора року (або рік за наявності вищої освіти).

  "У тому вигляді, в якому строкова служба є зараз, вона не повинна залишатися, тому що це не працює... Ми витрачаємо величезний ресурс, ми їх утримуємо півтора року, одягаємо, годуємо і т.д., і тільки кілька відсотків підписують контракт. Це треба міняти", – сказав Загороднюк в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна".

  На його думку, скорочення терміну служби може змінити ситуацію.

  "Звичайно, є сенс зменшувати термін. Багато хто не хоче, тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і т.д. Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін – це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах (але не в зоні ООС), де вони отримають досвід", – сказав міністр.

  Загороднюк додав, що для багатьох молодих людей, у яких немає шансів вступити до вузу з різних причин, військова служба може стати гарною альтернативою.

  "У західних країнах саме так це і працює. Наприклад, чимало американських хлопців ідуть в армію, тому що варіантів у житті не так уже й багато. Навіть дуже часто це не питання коштів, часто вони просто не знають, що вибрати. Хлопець сидить у невеликому місті або селі, і звідки він знає, куди йому йти?" – сказав міністр.

  Він вважає, що для таких підлітків коротка строкова служба може стати можливістю побачити перспективи в армії і залишитися на контракті.

  "Я за обмежений термін – ще не кажу який, але точно не півтора року, він повинен бути меншим – юнак отримує шанс побачити, як це. Якщо йому сподобалося, він залишається. Якщо ні – шукає далі", – сказав Загороднюк.

  Міністр повідомив, що сьогодні строковики становлять близько 10% від загальної чисельності армії і не відіграють великої ролі в боєздатності.

  Попередній матеріал
  В "Укртрансгазі" заявили про блокування майна та рахунків компанії – причина
  Наступний матеріал
  "Нафтогаз" оновив склад правління компанії
  Loading...

  Прийшов вручити повістку, а дістав синці та забої: у Львові побили працівника військкомату

  В Україні стартував осінній призов – що відомо

  Осінній призов: який настрій у волинських призовників та на які недуги найчастіше скаржаться – сюжет

  Осінній призов: відомо, скількох строковиків чекають на службу

  У Києві стартує призовна кампанія на строкову службу

  В ОРДЛО масштабна призовна кампанія – студентам і випускникам шкіл заборонено виїжджати